Геращенко: Кремль зриває Мінський процес. Київ вимагає міжнародної реакції

03.10.2016 15:00

Геращенко: Кремль зриває Мінський процес. Київ вимагає міжнародної реакції

"Праймеріз", які бойовики проводять на окупованих територіях Донбасу, є спробами зриву Мінського переговорного процесу, а відповідальна за це РФ. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі, перший віце-спікер Ірина Геращенко у своєму Facebook. Вона нагадала, що у Мінську є політична група, однієюб з задач якої є обговорення модальностей проведення виборів на тих територіях.

"Праймеріз", які бойовики проводять на окупованих територіях Донбасу, є спробами зриву Мінського переговорного процесу, а відповідальна за це РФ. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі, перший віце-спікер Ірина Геращенко у своєму Facebook.

"Українська сторона розцінює всі ці "праймерізи" як чергову спробу нахабного зриву мінського процесу, як спробу сегрегаціі можливих учасників можливих виборів ( до яких ще ой як далеко). На окупованих територіях створені псевдовиборчі органи, без спостерігачів і ЗМІ, без українських політиків і партій, без переселенців відбувається фарс", - наголосила Геращенко.

Вона нагадала, що у Мінську є політична група, однією з задач якої є обговорення модальностей проведення виборів на тих територіях.

"Які модальності виборів можна обговорювати в Мінську , коли в бойовиків своя "модальність" і реальність, написана в Кремлі. Очевидно, що на ці спроби, по суті, зірвати роботу політичної групи в Мінську, має бути і реакція наших партнерів по нормандському формату, і всього світу", - наголосила вона.

"Москва відверто і цинічно зриває мінський процес. І на цьому фоні будь-які розмови про спробу пом'якшити санкцій виглядають просто цинічно", - наголосила Геращенко.

"ЦВК РФ говорить, що "дистанційно" спостерігає за "праймеріз" в " республіках", тобто, фарсом, що відбувається в ОРДЛО. Звичайно, куратори мають ретельно слідкувати за своїми підлеглими ставлениками і піддослідними " республіками", - додала вона.

"Сценарій "праймеріз" (а слово ж то яке, не новорусское, як же це його запустили в обіход в "новоросійських республіках") розроблявся в Кремлі, радниками Путіна, як і псевдовибори листопада 2014 року , що зірвали мінські угоди і призвели до тисяч нових жертв. Вушка такого собі злого демона С- ва стирчать з цього "праймеріз", аж гай шумить", - нагадала Геращенко.

Очевидно, під "злим демоном" Геращенко мала на увазі радника Путіна Владислава Суркова.

Ірина Геращенко наголошує, що відеоконференція групи була зірвана двічі з вини представників окремих районів Донецької та Луганської республік (ОРДЛО), і на це повинна бути негайна реакцій всіх сторін-учасників переговорного процесу, в тому числі "нормандської четвірки".

"У п'ятницю, 30 вересня, а також сьогодні, 3 жовтня, через абсолютно безвідповідальну поведінку представників так званих ОРДЛО була зірвана вдруге відеоконференція з питань безпеки, яку ініціювала Україна для обговорення питань порушень всіх тих домовленостей, які були досягнуті ( ...) - по відведенню живої сили і техніки в трьох населених пунктах", - сказала вона на брифінгу після засідання погоджувальної ради, пише Інтерфакс-Україна.

Геращенко зазначила, що триває фіксація порушень, обстрілів, за минулий тиждень українські військові знову зазнали втрат.

"Відеоконференція була зірвана і, очевидно, що на це повинна бути жорстка реакція як "нормандського формату", так і всієї світової спільноти", - підкреслила вона.

Як повідомлялося, представники окремих районів Донецької та Луганської областей в понеділок, 3 жовтня, знову зірвали Skype-конференцію Тристоронньої контактної групи з питання дотримання режиму припинення вогню на сході України.

Раніше запланована на 30 вересня відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників ОРДЛО не відбулася в зв'язку з відмовою представника ОРДО.

21 вересня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську підписали рамковий документ про розведення сил і засобів учасників конфлікту на Донбасі на трьох ділянках - поблизу н.п. Золоте, Петровське та Станиця Луганська, площею не менше 4 кв. км кожен. Рамкове рішення підписали повноважні представники України Леонід Кучма, ОБСЄ Мартін Сайдік, РФ Борис Гризлов. Документ був парафований повпредами самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" Денисом Пушиліним і Владиславом Дейнего.

Наступне засідання контактної групи в Мінську заплановано на 5 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus