Геращенко: Україна наполягає на послідовному, а не паралельному виконанні пунктів "Мінська"

31.10.2016 19:00

Геращенко: Україна наполягає на послідовному, а не паралельному виконанні пунктів "Мінська"

Україна наполягає на послідовному, а не паралельному виконанні положень Мінських угод і вважає за необхідне прописати в "дорожній карті" терміни реалізації її положень, зазначає представниця президента в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в понеділок 31 жовтня.

Україна наполягає на послідовному, а не паралельному виконанні положень Мінських угод і вважає за необхідне прописати в "дорожній карті" терміни реалізації її положень, зазначає представниця президента в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко .

"У чому на сьогоднішній день є розбіжності між позицією України і наших європейських партнерів. І ми про це відверто говоримо як в українському політичному колі, так і з нашими партнерами на всіх можливих майданчиках. Українські партнери наполягали на паралельному виконанні пункту з безпеки і політичного", - сказала Геращенко в понеділок 31 жовтня в Києві на засіданні комітетів ПА "Євронест" щодо політичних питань, прав людини, демократії і стосовно соціальних питань, освіти, культури, громадянського суспільства, передає "Інтерфакс-Україна".

На її думку, паралельне виконання пунктів "Мінська" нереалістичне.

Разом з тим Геращенко заявила: "Якщо ми говоримо про безпеку, про блокаду незаконних поставок зброї, ми повинні демілітаризувати Дебальцеве".

Вона пояснила, що в Дебальцевому розташована залізнична станція, яку після руйнування внаслідок бойових дій відновили бойовики за підтримки росіян, і зараз до Дебальцевого доставляють військову техніку.

Разом з тим член гуманітарної підгрупи зазначила, що над "дорожньою картою" щодо Донбасу йде серйозна робота відповідних міністерств закордонних справ, політичних радників, президентів і канцлера, щоб цей план сформувати.

"Україна наполягає на тому, щоб питання гуманітарне – звільнення не тільки тих заручників, які знаходяться на окупованих територіях, а й у Росії – було там зафіксовано як першочергове. Аспект безпеки там повинен бути першочерговим. Там має бути поліцейська місія ОБСЄ, яка повинна контролювати ситуацію аж до кордону, до дня передачі кордону України", - сказала Геращенко.

Вона також заявила: "Над цим йде серйозна робота. Україна готова до серйозних компромісів у питанні звільнення заручників, тому що це гуманітарний аспект. Але важливо не тільки складання плану, а й чітка фіксація часових термінів і виконання, щоб інша сторона, якою є Російська Федерація, була готова виконувати цей план".

Раніше, 28 жовтня, представник України в тристоронньої контактній групі, колишній президент Леонід Кучма висловив сумнів, що на рівні міністрів закордонних справ вдасться домовитися щодо розробки "дорожньої карти" для врегулювання конфлікту на Донбасі. "Я підтримую логіку влади, що спочатку мир, а потім все інше. МЗС підготує прекрасні пропозиції, я в цьому не сумніваюся", - сказав Кучма.

За його словами, в України буде своя позиція, у РФ – своя в цьому питанні. "На мій погляд, буде три "дорожні карти": українська, російська та французько-німецька. Немає ніякої впевненості, що можна буде знайти якусь згоду на рівні міністрів закордонних справ", - наголосив Кучма.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus