Геращенко: звільнення заручників на Донбасі фактично заблоковано

18.10.2016 00:00

Геращенко: звільнення заручників на Донбасі фактично заблоковано

Бойовики на Донбасі продовжують незаконно утримувати 110 громадян України, а процес звільнення заручників заблокований. Про це заявила віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко під час зустрічі з помічником генсека ООН Джіхан Султаноглу. Геращенко поінформувала про складну гуманітарну ситуацію на Донбасі і реалізації Мінських домовленостей.

Бойовики на Донбасі продовжують незаконно утримувати 110 громадян України, а процес звільнення заручників заблокований.

Про це заявила віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко під час зустрічі з помічником генерального секретаря ООН Джіхан Султаноглу, передає прес-служба парламенту.

Вказується, що Геращенко поінформувала про складну гуманітарну ситуацію на Донбасі і реалізації Мінських домовленостей.

"Уповноважений президента нагадала, що зараз в ОРДЛО продовжують незаконно утримувати 110 громадян України, і зазначила, що звільнення заручників фактично заблоковано", - сказано в повідомленні.

У цьому контексті Геращенко відзначила важливість роботи Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій.

Вона наголосила, що тільки спільними зусиллями президента, СБУ і парламенту, і за підтримки міжнародного співтовариства недавно вдалося звільнити Володимира Жемчугова і представника ООН Юрія Супруна, якого, нехтуючи спеціальним імунітетом, бойовики майже півроку незаконно утримували на тимчасово окупованих територіях.

Також Геращенко зазначила, що для України зараз є ключовими проекти, спрямовані на відновлення інфраструктури Донбасу, соціальну допомогу потерпілим від російської агресії і зміцнення миру на сході країни.

У свою чергу Султаноглу вітала ратифікацію українським парламентом Паризької угоди.

Нещодавно уповноважений з обміну військовополонених та звільненню заручників радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що проросійські бойовики на вчорашній зустрічі Тристоронньої контактної групи вперше зізналися у некоректності списків, поданих на обмін заручниками.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus