Гібридна війна насаджує новий, більш хаотичний світовий порядок - Горбулін

07.02.2017 18:00

Гібридна війна насаджує новий, більш хаотичний світовий порядок - Горбулін

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ та радник президента Петра Порошенка Володимир Горбулін в ході презентації колективної монографії "Світова гібридна війна: Український фронт" в Києві заявив про те, що переконаний, що світова гібридна війна руйнує старий і формує новий, менш стабільний світовий порядок.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік Національної академії наук України (НАНУ) та радник президента України Петра Порошенка Володимир Горбулін переконаний, що світова гібридна війна руйнує старий і формує новий, менш стабільний світовий порядок.

"Це справді нове глобальне світове протистояння, яке, з одного боку, знищує чинний світовий порядок, а з іншого – замість нього формує новий, менш стабільний і більш хаотичний. Міжнародна система, побудована на справедливих правилах і взаємній повазі до суверенітету, територіальної цілісності, на цінностях прав людини, демократії, все це отримало новий вектор руху в бік хаосу, де домінує право сильного", - сказав Горбулін під час презентації колективної монографії "Світова гібридна війна: Український фронт" в Києві у вівторок 7 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

Академік зазначив, що для багатьох сам термін "Світова гібридна війна" є надзвичайно дискусійним і виникає питання, чи справді виправдано говорити про наявність саме світової гібридної війни.

"На нашу думку – так, це більш ніж виправдано, незважаючи на те, що для нас ключовою проблемою є протистояння російської агресії, але не помічати світової гібридної війни – це все одно, що не помічати слона в посудній лавці", - сказав Горбулін.

Він також визначив гібридну війну як новітню форму глобального протистояння в сучасному середовищі безпеки, а гібридний характер агресії поширюється на всі нові сфери.

Як зазначає "Укрінформ", серед учасників презентації монографії: Роман Безсмертний – Надзвичайний та Повноважний Посол, екс-посол України в Республіці Бєларусь; Сергій Пирожков – д.е.н., проф., академік НАН України, віце-президент НАН України; Ігор Романченко – д.військ.н., проф., генерал-лейтенант, начальник Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України; Георгій Тука – заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Про монографію "Світова гібридна війна: Український фронт": вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен – як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному.

Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором.

Розглянуто питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності.

Нагадаємо, що раніше, 7 грудня 2015 року, в рамках презентації монографії "Донбас і Крим: ціна повернення" , підготовленої науковцями Національного інституту стратегічних досліджень, Володимир Горбулін розповів, що є три базових сценарії повернення окупованих територій на Донбасі: хорватський, молдовський та німецький.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus