Голландська опозиція наполягає на скасуванні ратифікації асоціації з Україною. Кажуть, що то є "помстою Рютте"

28.10.2016 23:00

Голландська опозиція наполягає на скасуванні ратифікації асоціації з Україною. Кажуть, що то є "помстою Рютте"

На думку прем'єра, ратифікація Угоди Україна-ЄС потрібно для збереження єдності ЄС перед російською агресією і це є національним інтересом Нідерландів. Опозиція наполягає, щоб в Угоду про асоціацію були внесені зміни і щоб ці зміни погодили інші члени ЄС, у той же час у Брюсселі хочуть гарантій, що такі зміни будуть затверджені голландським парламентом.

Лідери голландської опозиції не бачать причин для зміни своєї позиції щодо результатів референдуму про асоціацію Україна-ЄС після емоційного звернення прем'єр-міністра Марка Рютте. Про це повідомляє голландський мовник NOS, інформує УНІАН.

"Ми зберігаємо нашу точку зору, що будемо чекати рішення уряду, а потім висловимо своє рішення", - заявив у п'ятницю, 28 жовтня 2016 року, лідер партії CDA.

Голова партії D66 вважає, що Рютте зараз відповідає за наслідки референдуму. "Це помста Рютте за відсутність кампанії і за те, що на результати референдуму не було своєчасної відповіді". "Я не бачу достатніх підстав для того, щоб нехтувати думкою моїх виборців", - сказав лідер "зелених", які теж проти асоціації.

Рютте зараз намагається заручитися підтримкою більшості в Сенаті і для цього йому потрібні голоси 17 депутатів CDA, D66 і "зелених".

Раніше на прес-конференції в п'ятницю він закликав членів парламенту підтримати його варіант вирішення ситуації з українською асоціацією, навіть якщо це суперечить лінії партії. На його думку, ратифікація Угоди Україна-ЄС потрібно для збереження єдності ЄС перед російською агресією і це є національним інтересом Нідерландів. Опозиція наполягає, щоб в Угоду про асоціацію були внесені зміни і щоб ці зміни погодили інші члени ЄС, у той же час у Брюсселі хочуть гарантій, що такі зміни будуть затверджені голландським парламентом.

Рютте застерігає: якщо рішення не буде, його уряд наступного тижня буде змушений запропонувати проект закону про відмову Нідерландів від ратифікації угоди з Україною.

"В інтересах нашої країни я закликаю всіх, хто відчуває відповідальність, знайти рішення", - цитує його "Радіо Свобода".

За словами нідерландського прем'єра, відмова від угоди "призведе до більшої нестабільності".

Як уточнює Reuters, При цьому він додав, що відмова від ратифікації УА України з ЄС зашкодить єдності Євросоюзу.

26 жовтня Литва закликала Нідерланди не вирішувати внутрішньополітичні справи коштом України.

Як вже повідомлялося, 19 жовтня Верховна Рада України закликала Нідерланди завершити ратифікацію Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Президент України Петро Порошенко був у Нідерландах 20 жовтня і заявив, що з оптимізмом дивиться на майбутнє Угоди про асоціацію, яку, на його думку, врешті-решт ратифікують усі члени ЄС.

25 жовтня до Амстердама прибув з офіційними відвідинами очільник українського МЗС Павло Клімкін.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus