Голлівудський актор Дастін Хоффман дізнався про своє українське коріння

11.03.2016 22:00

Голлівудський актор Дастін Хоффман дізнався про своє українське коріння

Предки голлівудського актора Дастіна Хоффмана по батьківській лінії походять з українського міста Біла Церква. Свого часу дід і прадід актора були розстріляні чекістами. Це з'ясувалося в ході підготовки передачі "У пошуках коренів", героєм якої став 78-річний актор, двічі удостоєний "Оскара". Він хотів дізнатися історію пращурів свого батька.

Предки голлівудського актора Дастіна Хоффмана по батьківській лінії походять з українського міста Біла Церква. Свого часу дід і прадід актора були розстріляні чекістами.

Це з'ясувалося в ході підготовки передачі "У пошуках коренів", героєм якої став 78-річний актор, двічі удостоєний "Оскара". Він хотів дізнатися історію пращурів свого батька, пише jta.org.

Ще до його народження родина Хоффман переїхала з Чикаго, де вона влаштувалася після прибуття зі Східної Європи, в Лос-Анджелес. Дастіна намагалися виховувати так, щоб він не ставив перед собою питаннями про своє єврейське коріння. Тільки в літньому віці актор наважився доторкнутися до цієї таємниці.

Авторська група передачі з'ясувала, що предки Хоффмана по батьківській лінії походять з українського міста Біла Церква. Дід і бабуся актора Френк і Естер емігрували в США ще до революції і осіли в Чикаго.

Коли почалася громадянська війна, що супроводжувалася єврейськими погромами, Френк повернувся на батьківщину, щоб вивезти батьків - Самуїла і Лібу.

Але йому це не вдалося - його спершу арештували, а згодом вбили чекісти. Самуїл Хоффман був поміщений у в'язницю і убитий незабаром після цього.

Лібі Хоффман вдалося вижити — вона 5 років провела в концентраційному таборі, де вона втратила одну руку і у неї погіршився зір. Потім їй вдалося втекти до Аргентини, а згодом і до США, куди вона прибула в 1930 році.

"Зараз, коли люди запитують, хто я, я відповідаю:"Я єврей". Всі вони вижили, щоб я зміг опинитися тут", - зі сльозами на очах сказав актор під час передачі.

Нагадаємо, у 2013 році, майже через століття, відомий у світі актор театру і кіно Александр Ґранах повернувся до України завдяки фільму німецької режисерки й автобіографії у перекладі української письменниці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus