Голова облради Закарпаття погрожує Гройсману виходом зі складу України

12.10.2016 22:00

Голова облради Закарпаття погрожує Гройсману виходом зі складу України

Київська влада має приділяти більше уваги проблемам Закарпаття, якщо хоче "бачити" цей регіон "у складі України", заявив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс. Відповідну заяву посадовець зробив в інтерв'ю для програми "Акценти" місцевого телеканалу "Тиса-1", обговорюючи проблему облаштування дорожньої інфраструктури.

Київська влада має приділяти більше уваги проблемам Закарпаття, якщо хоче "бачити" цей регіон "у складі України", заявив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс. Відповідну заяву посадовець зробив в інтерв'ю для програми "Акценти" місцевого телеканалу "Тиса-1", обговорюючи проблему облаштування дорожньої інфраструктури. Про це повідомляє DT.ua.

Зокрема, Рівіс розповів, що з обіцяних Києвом 300 млн грн на ремонт доріг у нинішньому році, на сьогодні профінансовано лише 70 млн. Облрада регулярно звертається до Міністерства інфраструктури, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Верховної Ради з проханням включити Закарпаття до експерименту щодо спрямування коштів, отриманих від перевиконання плану надходжень місцевої митниці, на ремонт місцевих доріг, однак домогтися від Києва позитивної відповіді місцевій владі не вдається.

Він також заявив, що центральна влада ставиться до місцевих посадовців і депутатів без поваги.

"І от сакраментальна фраза заступника міністра: "Якщо ми будемо надавати Вам кошти з понадпланових показників від митниці на розбудову доріг, то бюджет України буде не виконаний". Тобто, на їх думку, Закарпатська облрада і адміністрація недалекі в цьому питанні. Це при тому, що ми просимо не кошти від планових показників митниці, а лише 50 відсотків від позапланових надходжень, які не передбачені в бюджеті. Скажіть мені, яка повага до керівництва області у заступника міністра, безпосередньо міністра і прем'єр-міністра, з огляду на такі відповіді?", - висловився він.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи необхідно Закарпаттю збільшити кількість своїх депутатів у Верховній Раді аби лобіювати інтереси регіону, Рівіс заявив, що Києву варто "не забувати" про Закарпаття, щоб і далі "бачити" його "у складі України". "Я розумію це так: якщо уряд хоче бачити Закарпаття в складі України, то вони повинні не забувати, що наш край існує...", - підсумував він, додавши, що його область повинна бути у Києва на "нормальних рахунках" і отримувати кошти нарівні з іншими регіонами України.

Окрім того, Рівіс заперечив існування потенційної загрози територіальній цілісності й суверенітету України з боку Угорщини.

Перед цим правління Закарпатського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка виступило зі зверненням до громадськості, а також до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля, ректора Ужгородського національного університету Володимира Смоланки й керівництва Закарпатського обласного управління СБУ з приводу діяльності декана історичного факультету Ужгородського національного університету, кандидата історичних наук Володимира Фенича, якого "просвітяни" звинуватили в поширенні ідей угорського сепаратизму.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus