Голова ПАРЄ офіційно просить повернути Росію до асамблеї

10.10.2016 16:00

Голова ПАРЄ офіційно просить повернути Росію до асамблеї

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт наполягає на тому, що асамблея має зробити необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції. Про це він заявив в понеділок, 10 жовтян 2016 року, відкриваючи осінню сесію ПАРЄ у Страсбурзі.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт наполягає на тому, що асамблея має зробити необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції. Про це він заявив в понеділок, 10 жовтня 2016 року, відкриваючи осінню сесію ПАРЄ у Страсбурзі, повідомляє "Європейська правда".

"Ситуація, коли Росія відсутня на асамблеї, не на користь нікому - ні Росії, ні асамблеї, ні комусь з інших 46 країн", - вважає він.

Він також поскаржився на опір "деяких груп", які не вважають можливим зняття обмежень з представників РФ.

"Ви знаєте, що я вчинив кроки для відновлення стосунків з РФ. Я робив це відкрито, повідомляючи про це керівників груп. Я часто бачив, що деякі групи заважають діалогу, але ми маємо йти вперед. Виключення будь-кого з наших обговорень не допомагає на шляху до прогресу", - зауважив він.

Аграмунт зауважив, що і надалі працюватиме над поверненням Росії, та закликав інших політиків підтримати його: "Ми домовилися, що керівники політичних груп обговорять цю ситуацію. Я хотів би, щоби ми всі обговорили це питання".

Попри це, Аграмунт наголосив, що і надалі треба говорити про порушення з боку РФ. "Діалог не повинен підривати наші принципи", - заявив він.

Росія, чия делегація відсторонена від участі у ПАРЄ, поставила вимогу змінити процедуру підтвердження повноваження національних делегацій. Зокрема, вони хотіли, щоб рішення про відсторонення делегації приймали не 20 людей, а третина всіх присутніх або 20% загальної кількості членів Асамблеї.

Окрім того, Росія вимагала замість моніторингу країн проводити "моніторинг кейсів", тобто випадків, а також ухвалювати резолюції, лише якщо в залі ПАРЄ буде присутня не менш як половина делегатів.

Однак Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи відмовилося змінювати регламент асамблеї на вимогу росіян.

На дебати щодо санкцій проти РФ і російської делегації у складі делегації від України в понеділок, 10 жовтня, вирушили звільнені з російського полону жертви катувань Володимир Жемчугов та Геннадій Афанасьєв.

Як попереджає очільник МЗС України Павло Клімкін, українська делегація в односторонньому порядку вийде з ПАРЄ, якщо там поновлять мандат росіян.

Нагадаємо, делегація РФ досі перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російських депутатів позбавлено права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. Відтоді чинність санкцій проти російської делегації кілька разів продовжували, а у відповідних резолюціях Асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити воєнну агресію на Донбасі й вивести російські війська з території України.

22 серпня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що у Раді Європи та у ПАРЄ триває боротьба за можливе відновлення повноважень російської делегації. За його словами, жовтнева сесія Асамблеї в цьому плані буде дуже важкою. 13 вересня перший заступник голови Верховної Ради, член постійної делегації України у ПАРЄ Ірина Геращенко заявила, що вважає можливим призупинення Україною участі у роботі ПАРЄ у разі визнання повноважень російської делегації у цій організації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus