Голова профспілки гірників обіцяє страйки шахтарів на Донбасі

10.01.2014 19:42

Голова профспілки гірників обіцяє страйки шахтарів на Донбасі

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що скасування квот на імпортне вугілля вигідне насамперед Росії. Про це він сказав, коментуючи домовленості президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна про скасування квот на імпорт вугілля в Україну.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що скасування квот на імпортне вугілля вигідне насамперед Росії. Про це він сказав, коментуючи домовленості президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна про скасування квот на імпорт вугілля в Україну, передає "Главком".

"У першу чергу це вигідно для Росії, тому що там вугілля видобувається відкритим способом і вартість його іноді становить 10 доларів за тонну. Але перевезення надзвичайно довгі і тариф на залізничне перевезення досить високий. Але Україна, крім того, зменшила вартість залізничних тарифів для російських компаній. Тобто Росія підвищила тарифи на своїй території, а компенсувала це зниженням вартості на території України", - сказав Волинець.

Він також зазначив, що деякі наші олігархи збудували шахти в Росії. "Звичайно, вони не можуть закрити і зупинити там всі шахти. Вони змушені завозити вугілля в Україну, хоча його собівартість з урахуванням транспортної складової вища за те, що добуто тут. Але неконтрольоване завезення вугілля з Росії означає зупинку українських шахт, в першу чергу державних", - вважає Волинець.

За його словами, така державна політика може призвести до зростання соціального напруження та страйків на Донбасі вже найближчим часом. "Це призведе до соціальної напруги і страйків. І ці страйки - вони будуть на Донбасі вже найближчим часом", - сказав профспілковий лідер гірників.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві Янукович і Путін підписали кілька міждержавних документів з питань економічного співробітництва, серед яких був один про скасування квот на імпорт коксівного вугілля в Україні.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus