Голова ВРЮ закликав нардепів проголосувати за звільнення суддів, які порушили присягу

29.09.2016 12:00

Голова ВРЮ закликав нардепів проголосувати за звільнення суддів, які порушили присягу

"Я прошу вас відповідально поставитись до сьогоднішнього голосування. Жодне рішення, яке пропонується вам сьогодні проголосувати, не скасовано в остаточному варіанті. Тому рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів за порушення присяги є чинними, і жодних застережень, щоб ми їх не голосували, немає", - зазначив Бенедисюк.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк закликав народних депутатів проголосувати за звільнення суддів, які порушили присягу. Про це він заявив сьогодні, 29 вересня, під час виступу на позачерговому засіданні Верховної Ради, присвяченому розгляду проектів постанов щодо звільнення суддів за порушення присяги.

"Вже більше двох років ми звинувачуємо судову владу, що вона не самоочищається. Вища рада юстиції (у новому складі — ред.) працює вже більше року. За цей період було прийнято цілий ряд рішень, які ми пропонуємо вам. Деякі подання (на звільнення суддів — ред.) вже майже рік знаходяться у парламенті. Я прошу вас відповідально поставитись до сьогоднішнього голосування. Жодне рішення, яке пропонується вам сьогодні проголосувати, не скасовано в остаточному варіанті. Тому рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів за порушення присяги є чинними, і жодних застережень, щоб ми їх не голосували, немає", - зазначив Бенедисюк.

Нагадаємо, 27 вересня президент України Петро Порошенко попросив голову Верховної Ради Андрія Парубія до 30 вересня скликати позачергове засідання парламенту для звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких Вища рада юстиції внесла подання, в тому числі тих, які причетні до незаконних арештів майданівців.

Парубій того ж дня підписав розпорядження про проведення 29 вересня позачергового засідання парламенту.

Раніше експерти відзначали, що 20 суддів, рекомендованих Вищою радою юстиції до звільнення за порушення присяги, можуть уникнути відповідальності, якщо Верховна Рада не прийме відповідні рішення до 30 вересня включно.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus