Голова ВСУ скаржиться на тиск на суддів і просить Захарченка вжити заходів

13.01.2014 09:33

Голова ВСУ скаржиться на тиск на суддів і просить Захарченка вжити заходів

Глава ВСУ звернувся до глави МВС Віталія Захарченка з вимогою вжити "невідкладних заходів для забезпечення нормального функціонування судових органів, надійного захисту здоров'я та життя суддів та членів їх сімей". Про це йдеться у зверненні голови ВСУ Ярослава Романюка.

Глава Верховного Суду України звернувся до правоохоронних органів з вимогою вжити "невідкладних заходів для забезпечення нормального функціонування судових органів, надійного захисту здоров'я та життя суддів та членів їх сімей".

Про це йдеться у зверненні голови Верховного Суду Ярослава Романюка, повідомляє пресс-служба ВСУ.

"Незалежність судової влади є обов'язковим атрибутом функціонування демократичної держави та потрібна не стільки суддям, скільки громадянам, які хочуть реалізувати своє право на справедливий суд", - заявив Романюк.

За його словами, останнім часом "суддівське співтовариство турбують спроби проведення масових акцій біля будівель суду, що створює перешкоди нормальній діяльності судових установ, робляться спроби тиску на суддів з метою ухвалення бажаного процесуального рішення".

"Особливе занепокоєння викликають спроби фізичної розправи над суддями. До цих пір залишається нерозкритим жорстоке криваве вбивство судді Трофимова у Харкові, за ухвалення рішення по справі вбили суддю Зубкова у Києві. Буквально днями було здійснено спробу фізичної розправи над суддею Шевченківського райсуду в Києві", - додав глава ВСУ.

Також Романюк заявив, що "у Києво-Святошинському райсуді Києва група незадоволених судовим рішенням замість того, щоб оскаржити його у встановленому законом порядку, також вдалася до спроби фізичної розправи над суддею, який його ухвалив".

У зв'язку з цим глава ВСУ звернувся до правоохоронних органів держави "з вимогою вжити невідкладних заходів для забезпечення нормального функціонування судових органів, надійного захисту здоров'я та життя суддів та членів їх сімей з тим, щоб гарантувати громадянам України справедливий і неупереджений суд".

Відзначимо, ЗМІ пов'язують Романюка з радником президента Віктора Януоквича Андрієм Портновим.

Як відомо, 10 січня Києво-Святошинський суд засудив так званих "васильківських терористів" Володимира Шпару, Ігоря Мосійчука і Сергія Бевза до 6 років ув'язнення.

Під судом мітингувальники кричали "Банду геть!" і заблокували будівлю суду. Після цього між мітингувальниками та "Беркутом" відбулося зіткнення, у результаті якого були госпіталізовані 5 активістів. Крім того травми отримав екс-міністр МВС Юрій Луценко.

У свою чергу тимчасово в.о. обов'язки начальника управління МВС у Києві Валерій Мазан заявив, що "частина радикально налаштованих активістів під час зачитування вироку суду плеснули судді в обличчя невідомою речовиною". При цьому частина пікетників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду і прилеглі до приміщення вулиці, щоб не пропустити службовий автомобіль конвою.

"Працівники конвойної служби були озброєні і мали повне право застосовувати вогнепальну зброю в цей період, оскільки була спроба захоплення автомобіля", - підкреслив Мазан.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus