Гонтарева погодила власникам групи "Альфа" придбання "Укрсоцбанку". Це буде 4-й за розмірами банк України

12.10.2016 19:00

Гонтарева погодила власникам групи "Альфа" придбання "Укрсоцбанку". Це буде 4-й за розмірами банк України

Як наголошується в повідомленні, акціонери ABH Holdings опосередковано володіють акціями "Альфа-банку" (Київ) через ABH Ukraine Limited, до погодження участі в "Укрсоцбанку" підтвердили свої наміри щодо виконання покладених на обидва банки зобов'язань, затверджених у програмах реструктуризації в рамках діагностики банківської системи.

Національний банк України (НБУ) погодив власникам ABH Holding SA (Люксембург) Михайлу Фрідману, Герману Гану, Петру Авену, Олексію Кузьмичову та Андрію Косогову опосередковане придбання значної участі в "Укрсоцбанку" (Київ), повідомляється 12 жовтня 2016 року на офіційному сайті регулятора.

Відповідне рішення комітету НБУ з питань нагляду і регулювання діяльності банків і оверсайту платіжних систем від 7 жовтня було схвалено правлінням Нацбанку 11 жовтня цього року.

Як наголошується в повідомленні, акціонери ABH Holdings опосередковано володіють акціями "Альфа-Банку" (Київ) через ABH Ukraine Limited, до погодження участі в "Укрсоцбанку" підтвердили свої наміри щодо виконання покладених на обидва банки зобов'язань, затверджених у програмах реструктуризації в рамках діагностики банківської системи.

"НБУ підтримує першу за останні роки велику угоду в сфері M&A в банківському секторі... Сподіваємося, що об'єднання компетенцій двох міжнародних фінансових груп сприятиме розвитку ринку банківських послуг в Україні", - прокоментувала голова Нацбанку Валерія Гонтарева, слова якої цитує прес-служба.

НБУ наголосив, що при розгляді пакетів документів на погодження угоди він оцінював заявників щодо їхньої здатності забезпечити належний розвиток і виконання нормативів "Альфа-Банком" і "Укрсоцбанком" одночасно.

"Вже найближчим часом ми очікуємо проведення загальних зборів акціонерів, після яких буде офіційно оголошено про закриття угоди", - повідомила голова правління "Укрсоцбанку" Тамара Савощенко, слова якої наводяться в прес-релізі "Альфа-Банку".

Згідно з оцінкою відомства, сукупна частка учасників концентрації за підсумками 2014-2015 років та першого кварталу 2016 становила 7% загального розміру активів банківської системи України, а на кожному з сегментів ринку банківських послуг вона була нижчою за 24%.

За оцінкою НБУ, проведеною в рамках розслідування АМКУ справи про відповідну концентрацію, сукупні активи "Укрсоцбанку" та "Альфа-Банку" формують четверту позицію серед усіх банків країни.

Як повідомлялося, у січні 2016 року ABH Holdings S. A. (ABHH) та UniCredit Group (UCG) оголосили про підписання угоди про передання 99,8% акцій "Укрсоцбанку" в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH розміром 9,9%.

Закриття угоди планувалося в 2016 році після отримання необхідних погоджень.

У вересні такий дозвіл надав Антимонопольний комітет України (АМКУ).

"Альфа-Банк" (до січня 2001 року - "Київський інвестиційний банк") засновано в 1993 році. В ABH Holding входять також "Альфа-Банки" в Україні, Бєларусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N. V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі та у Великій Британії.

Власниками ABH Holdings SA є в минулому львів'янин Фрідман - 36,47% й колишній киянин Ган - 23,27%, що є наразі громадянами Ізраїлю та мешкають у Лондоні, а також Кузьмичов - 18,12%, Авен - 13,76%, Косогов - 4,08% (усі - громадяни РФ, які проживають у Москві), а також The Mark Foundation for Cancer Research - 4,3%.

"Укрсоцбанк" заснований 1990 року. За даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, компанія UniCredit S. p.A. (Італія) станом на 11 жовтня збільшила участь у статутному капіталі дочірнього "Укрсоцбанку" (Київ) до 99,9101% з 31,3664%. При цьому UniCredit Bank Austria AG змінив участь у статутному капіталі банку до 0,0031% з 68,5468%.

Згідно з повідомленням "Укрсоцбанку", планова зміна структури його акціонерного капіталу відбулася у зв'язку з передачею управління банківським бізнесом групи UniCredit в регіоні Центральної і Східної Європи від UniCredit Bank Austria AG до UniCredit S. p.A.

Як зазначалося ще 2015 року, для італійської групи угода є найпевніше вимушеною. Протягом кількох останніх років UniCredit безуспішно виставляла "Укрсоцбанк" на продаж, і офіційно навіть не згадувала його у складі групи під час офіційних презентацій.

За даними Нацбанку України, на 1 липня 2016 за розміром активів "Укрсоцбанк" посідав 6-те місце (51,23 млрд грн), "Альфа-Банк" - 9-те місце (41,43 млрд грн) серед 108 фінустанов.

Нагадаємо, Національний банк України 22 липня за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ "Страхова компанія "Альфа Страхування" про послуги з добровільного медичного страхування свої працівників на 29,73 млн гривень.

Як повідомляли ЗМІ, Фрідман також контролює один з провідних лотерейних операторів України - ТОВ "М.С.Л".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus