ГПУ хоче допитати Януковича у режимі відеоконференції - ЗМІ

11.03.2016 00:00

ГПУ хоче допитати Януковича у режимі відеоконференції - ЗМІ

"Генеральна прокуратура України стороні захисту Януковича надіслала листа з пропозицією явитися у будь-яке посольство України за кордоном за місцем його перебування для можливості допиту в режимі відеоконференції або ж дати пояснення з приводу підозри через свого захисника в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 95 КПК України", - повідомили в ГПУ.

Генеральна прокуратура України пропонує допитати екс-президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції, повідомляє "Радіо свобода" з посиланням на відповідь Генпрокуратури на їх запит.

"Генеральна прокуратура України стороні захисту Януковича надіслала листа з пропозицією явитися у будь-яке посольство України за кордоном за місцем його перебування для можливості допиту в режимі відеоконференції або ж дати пояснення з приводу підозри через свого захисника в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 95 КПК України", - зазначено у відповіді ГПУ.

При цьому в Генпрокуратурі заявили, що захист Януковича на цей лист не відповів.

У відомстві повідомили, що від адвокатів знають про перебування Януковича в російському Ростові-на-Дону, і спрямували офіційне звернення до влади РФ з проханням підтвердити цю інформацію і затримати Януковича для подальшої видачі Україні. "У задоволенні клопотання відмовлено у зв'язку з нібито політичними мотивами звернення. Інші клопотання на цей час не розглянуті, що позбавляє орган досудового розслідування можливості провести з ним слідчі і інші процесуальні дії", - заявляють в Генпрокуратурі.

У Генпрокуратурі нагадали, що Януковичу повідомили про підозру в декількох справах, зокрема, про заволодіння майном в "Межигір'ї", Сухолуччі, про зловживання службовим становищем в "підписанні і введенні в дію" законів 16 січня, про створення злочинної організації і здійснення злочинів у дні Революції Гідності. Крім того, екс-президентові повідомили про підозру у справі про отримання ним під виглядом авторської винагороди хабара в понад 26,5 млн грн.

У Генпрокуратурі також нагадали, що Інтерпол оголосив Януковича в розшук на клопотання прокуратури від 12 січня 2015 року, але у зв'язку з оскарженням ним інформації про порушення їм ст.2 і ст.3 Конституції Інтерполу, Комісія з контролю за файлами Інтерполу призупинила доступ до інформації в обліку Генерального секретаріату Інтерполу про міжнародний розшук Януковича.

1 березня адвокат Януковича заявив, що той хоче повернутися в Київ, і для цього "будуть зроблені правові кроки".

Янукович утік з України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території РФ, яка не відповідає на запити України про його видачу у рамках міжурядових домовленостей. 22 лютого 2014 року Верховна Рада 328 голосами підтримала постанову, якою встановила, що Янукович самоусунувся від здійснення конституційних повноважень президента і є таким, що не виконує свої обов'язки, у зв'язку з чим були призначені позачергові президентські вибори.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus