ГПУ: на посаді президента Янукович підпорядковувався РФ

06.10.2016 00:00

ГПУ: на посаді президента Янукович підпорядковувався РФ

За висновками слідчих, у питаннях, які стосуються національної безпеки, діяльність Віктора Януковича на посаді президента України була підпорядкована інтересам Російської Федерації, про що свідчать підписані ним укази, призначення на ключові посади осіб із російським громадянством тощо.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в середу, 5 жовтня 2016 року, провів робочу нараду із заступниками та керівниками підрозділів, які відповідають за формування обвинувачення екс-президенту Віктору Януковичу у створенні ним злочинної організації. Метою наради була перевірка готовності і стану розслідування кримінальних проваджень у справі екс-президента, повідомляє офіційний сайт ГПУ.

За висновками слідчих, у питаннях, які стосуються національної безпеки, діяльність Януковича на посаді президента України була підпорядкована інтересам Російської Федерації, про що свідчать підписані ним укази, призначення на ключові посади осіб із російським громадянством тощо. Відповідно, діяльність Януковича кваліфікується за статті 255 (створення злочинної організації) та статті 111 (державна зрада) Кримінального процесуального кодексу України.

"Діяння Януковича розглядаються за наступними напрямками: умисні діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України", - наголошується у повідомленні.

Також генпрокурор привітав начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка з позитивними зрушеннями у справі екс-"беркутівців", яка наразі перебуває в суді. "Цей прорив у суді дає надію і суспільству, і нам на реалізацію розпочатої справи", - зазначив Луценко.

Після того, як Луценко очолив ГПУ, наради стосовно розслідування кримінальних проваджень щодо злочинної діяльності Януковича плануються й проводяться щотижнево.

Нагадаємо, нещодавно документальна база українських слідчих поповнилася черговим доказом протиправних дій Януковича - його ростовським "указом" про позбавлення громадянства України 520 прокурорів АРК, аби вони "безперешкодно" отримати громадянство країни-агресора.

Окрім того, у вересні Луценко повідомляв, що ГПУ "активізувала" розслідування справи про винесення неправосудного рішення суддями Конституційного Суду при зміні Конституції в 2010 році, яка логічно завершить провадження по всьому масиву звинувачень проти Януковича.

Також ГПУ допитала предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія (Березовського) як свідка у справі про незаконне позбавлення волі нині покійного предстоятеля УПЦ (МП) Володимира (Сабодана) та митрополита Драбинка.

Раніше повідомлялося, що адвокат Януковича оприлюднив клопотання, в якому вимагає очної ставки в режимі "скайп-конференції" з президентом Петром Порошенком, екс-прем'єром Арсенієм Яценюком, спікером парламенту Андрієм Парубієм, а також з мером Києва Віталієм Кличком.

У відповідь Луценко пообіцяв організувати Януковичу очну ставку, якщо той приїде до Києва.

Наразі Янукович переховується від органів правосуддя у Підмосков'ї.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus