ГПУ направила справу Лавриновича до суду

07.10.2016 17:00

ГПУ направила справу Лавриновича до суду

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Зазначається, що департамент спеціальних розслідувань ГПУ завершив досудове розслідування та скерував до суду обвинувальний акт щодо Лавриновича, його заступника та директора департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності.

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Про це повідомляє у п'ятницю прес-центр ГПУ.

Зазначається, що департамент спеціальних розслідувань ГПУ завершив досудове розслідування та скерував до суду обвинувальний акт щодо Лавриновича, його заступника та директора департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера Міністерства юстиції, які обвинувачуються у вчиненні розтрати бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн (на той час 1,1 млн дол США).

Цю суму вони витратили на безпідставну та незаконну закупівлю Міністерством юстиції України послуг юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLР and Affiliates (США) під виглядом необхідності отримання правової допомоги при підготовці до розгляду справи "Тимошенко проти України" в Європейському суді з прав людини, а фактично з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства під час судового розгляду справи Тимошенко.

Обвинувальний акт щодо вказаних осіб 7 жовтня 2016 року скерований до Шевченківського районного суду Києва для розгляду по суті.

Санкція, за якою кваліфіковано дії обвинувачених, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, 13 липня Генпрокуратура повідомила екс-міністру юстиції про підозру у розтраті з держбюджету понад 8,5 млн грн (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України).

31 липня ГПУ подала апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду Києва, який 30 липня відхилив клопотання ГПУ про обрання Лавриновичу запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 8,6 млн гривень та обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1,2 млн гривень.

Також Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчого Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України заарештував будинок і три автомобілі Лавриновича.

18 серпня Лавриновичу замінили попередню підозру в розтраті, яку було вручено більше року тому новою, де були виправлені помилки. Сам він вважає звинувачення безпідставними.

30 серпня департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури завершив розслідування у кримінальному провадженні щодо Лавриновича, його заступника та головного бухгалтера Мін'юсту України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus