ГПУ в першу чергу перевіряти декларації депутатів-"багатіїв"

01.11.2016 14:00

ГПУ в першу чергу перевіряти декларації депутатів-"багатіїв"

Генеральна прокуратура України має намір перевірити сплату податків народними депутатами Верховної Ради, які задекларували більш як 100 тисяч доларів готівкою. За словами Луценка, для цього правоохоронні органи звернуться до Державної фіскальної службі на предмет можливого ухилення від сплати податків.

Генеральна прокуратура України має намір перевірити сплату податків народними депутатами Верховної Ради, які задекларували більш як 100 тисяч доларів готівкою. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Луценко: НАЗК працювало в жахливих умовах, його гроші могли розікрасти

"Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тисяч доларів", - сказав генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу у вівторок в Києві.

Генпрокурор зазначив, що "перша хвиля перевірки декларацій торкнеться кількох сотень людей: у кого задекларовано понад 100 тисяч доларів готівкою, подарунки на понад 10 тисяч доларів і рахунки в банках на понад 100 тисяч доларів".

За словами Луценка, для цього правоохоронні органи звернуться до Державної фіскальної службі на предмет можливого ухилення від сплати податків. Тобто, проведуть перевірку на наявність складу злочину за ст.212 (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Генпрокурор також повідомив, що наступним кроком буде аналіз е-декларацій на предмет можливого відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом, а також інформації про банківські рахунки декларантів.

За словами Луценка, декларація Президента Петра Порошенка буде перевірятися і Національним антикорупційним бюро, і Нацагентством з питань запобігання корупції та Державної фіскальною службою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Декларація президента буде перевірятися так само, як і всі інші. Президент задекларував чималі доходи, які були предметом його декларацій і в попередні роки. Це знімає багато питань, тому що ці кошти не виникли нізвідки. Багато років поспіль президент декларував майже такий ж статок, але так само, як і всі інші, він підлягає перевірці і з боку НАБУ, і з боку НАЗК, і ДФС", - сказав Луценко.

Він зазначив, що електронне декларування дуже чітко продемонструвало різницю зі старою системою. "Ми виривається з обіймів радянського минулого", - підкреслив керівник ГПУ.

Нагадаємо, 30 жовтня о 00.00 сплинув термін подачі податкових декларацій за 2015 рік в електронному вигляді (е-декларацій). Зокрема, президент Петро Порошенко вніс свою декларацію за годину до закінчення терміну.

Семеро нардепів подати свої е-декларації не встигли: Олександр Онищенко, В'ячеслав Богуслаєв і Анатолій Гіршфельд (усі троє - депутатська група "Воля народу"), Ігор Шкіря (група "Відродження"), Юрій-Богдан Шухевич (РПЛ), Марія Матіос (БПП), Сергій Клюєв (фракція "Опозиційний блок").

Окрім Шухевича та Матіос вказані особи раніше перебували у складі Партії регіонів, а Онищенко та Клюєв оголошені у розшук й переховуються за кордон (перший - стверджує, що мешкає у Лондоні; про другого ЗМІ повідомляють, що він у РФ).

Генеральний прокурор України Юрій Луценко нагадав про адміністративну та кримінальну відповідальність тим народним депутатам, які вчасно не подали електронні декларації.

Луценко: НАЗК працювало в жахливих умовах, його гроші могли розікрасти

Луценко допускає, що гроші, виділені на діяльність НАЗК, були розкрадені, через що агентству довелося працювати у жахливих умовах, повідомляє "Українська правда".

"Якщо хтось був у приміщенні НАЗК, той міг пересвідчитися, що вони дійсно діяли в страхітливих умовах. Технічних, з китайськими комп'ютерами, без своїх роутерів, з дуже зношеними меблями і енергетичними мережами", – сказав він.

"Безумовно, ми дамо оцінку вже тепер, коли закінчився перший етап, того, як були використані кошти, виділені ПРООН для розробки цієї системи. І там також є дуже багато тривожних сигналів. У тому числі, як нам видається, нецільове використання коштів. У тому числі, через відмивання коштів в особливо великих розмірах через закордонні "пральні фірми", – додав Луценко.

Генпрокурор пояснив, що раніше правоохоронці цього не робили, щоб не зірвати декларування.

Також він додав, що СБУ перевірить ймовірні DDoS-атаки на системи НАЗК. Він заявив, що чекає на відповідне звернення агентства для початку цього розслідування.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus