Грицак розповів про зустрічі політиків з куратором "Бессарабії" та плани РФ дестабілізувати ситуацію в Україні

04.11.2016 21:00

Грицак розповів про зустрічі політиків з куратором "Бессарабії" та плани РФ дестабілізувати ситуацію в Україні

Співробітникам Служби безпеки України відомо, що деякі українські політики не уникають зустрічей з кремлівським куратором сумнозвісного проекту "Бессарабія" Іналом Ардзінбою, що завершився провалом для російської спецагентури. Про це заявив голова СБУ Василь Грицак. Водночас він назвав чутками повідомлення деяких інтернет-ресурсів про можливе відвідання Ардзінбою Одеси.

Співробітникам Служби безпеки України відомо, що деякі українські політики не уникають зустрічей з кремлівським куратором сумнозвісного проекту "Бессарабія" Іналом Ардзінбою, що завершився провалом для російської спецагентури.

Про це заявив у п'ятницю, 4 листопада, голова Служби безпеки Василь Грицак на брифігу в Одесі після відкриття пам'ятника загиблим воїнам АТО, повідомляє Укрінформ.

"Ми маємо інформацію про його зустрічі (Ардзінби - ред.) з деякими політиками, які приїжджають до Москви з України. На жаль, це важко задокументувати, бо відбувається на території іншої держави. Але такі зустрічі відбуваються", - сказав Грицак.

Водночас він назвав чутками повідомлення деяких інтернет-ресурсів про можливе відвідання Ардзінбою Одеси: "Чутки такі гуляють, але я слабо вірю, що Ардзінба справді має намір побувати в Одеському регіоні. Хоча справді є куратором з деяких питань і в 2015 році намагався реалізувати так званий проект "Бессарабія", учасників якого нейтралізовано завдяки трьом етапам зачистки в Одеському регіоні".

У разі "підтвердження цієї інформації (приїзду Ардзінби – ред.), якої у Служби безпеки наразі немає, ми його зустрінемо обов'язково", - зазначив Грицак.

За словами Грицака, Росія не полишає намірів дестабілізувати ситуацію в Україні.

"У нас є деякі нові документи, про які ми ще не особливо розголошували, де йдеться про плани дестабілізації ситуації в Україні в цілому в листопаді поточного року, де розписані детальні сценарії в 10-15 регіонах України. Хто, як, що робити. Розписані бюджети. Ці документальні матеріали отримані оперативним шляхом, тому я не можу говорити більше, ніж я сказав, але Росія не залишає своїх намірів дестабілізувати ситуацію всередині нашої держави", - заявив Грицак.

Голова СБУ також додав, що оперативна обстановка саме в Одеському регіоні сьогодні стабільна. Він нагадав про три етапи зачистки Одещини. Передусім спецслужби не допустили створення в області Бесарабської народної ради. "Але я переконаний, що залишилися люди - прихильники так званої "русской весни", - додав Грицак.

За його словами, СБУ вдалося перекрити канали фінансування, але заспокоюватися на досягнутому поки що рано.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Грицак підтвердив існування листів, які свідчать про вжиті РФ заходи щодо дестабілізації політичного життя в Україні, які було здобуто хакерами після зламу пошти помічника президента Росії Владислава Суркова.

Нагадаємо, Інал Ардзінба - чиновник Адміністрації Президента РФ, який курирує проекти угруповань "ДНР" і "ЛНР". Він - син Бату Ардзінби, який воював в Абхазії проти Грузії.

Голова СБУ Василь Грицак в липні минулого року називав Інала Ардзінбу куратором створення "Бессарабської народної республіки" на території Одеської області.

Про причетність Суркова і Ардзінби до терористичних актів на території України заявляв раніше і екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

Наприкінці жовтня 2015 року Ардзінбу було оголошено у міжнародний розшук.

6 листопада минулого року прокуратура Одеської області заочно повідомила про підозру громадянину Російської Федерації Інал Ардзінбу у скоєнні тяжкого злочину: підготовці до зміни державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus