Гриневич розповіла, коли і на скільки слід очікувати підвищення зарплати вчителям

04.10.2016 17:00

Гриневич розповіла, коли і на скільки слід очікувати підвищення зарплати вчителям

"Є посадовий оклад. Він випливає з тарифного розряду. І вже з цього посадового окладу вираховують надбавки за вислугу років, за перевірку зошитів і так далі. Виходить так, що посадовий оклад зростає на 2 тарифних розряди орієнтовно від 300 до 700 грн залежно від кваліфікації вчителя, але на зарплаті це позначається значно вагоміше", – розповіла міністр освіти.

У 2017 році зарплата вчителя зросте на суму від 500 до 1200 грн залежно від його кваліфікації.

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з журналістами у вівторок, 4 жовтня, передає "Українська правда".

У 2017 році відбудеться підвищення заробітних плат вчителів на 2 розряди по тарифній сітці, згідно якою оплачується робота працівників бюджетної сфери.

"Є посадовий оклад. Він випливає з тарифного розряду. І вже з цього посадового окладу вираховують надбавки за вислугу років, за перевірку зошитів і так далі.

Виходить так, що посадовий оклад зростає на 2 тарифних розряди орієнтовно від 300 до 700 грн залежно від кваліфікації вчителя, але на зарплаті це позначається значно вагоміше.

Зарплата вчителя буде зростати орієнтовно від 500 до 1200 грн в залежності від кваліфікації і того, що цей вчитель виконує, його досвіду", – сказала Гриневич.

Вона нагадала, що робота викладачів вишів починає оплачуватись з 15 по 24 тарифний розряд. Тоді як вихователі оплачуються з 8 по 12.

"Тобто є така дірка — 13-й і 14-й розряд. Вчитель найвищої кваліфікації оплачується за 12-м розрядом, а молодий викладач вищої школи (університету) за 15-м. Вчитель був опущений нижче абсолютно невиправдано", – додала Гриневич.

"Були різні доплати, надбавки за престижність. Але ці надбавки можна давати, можна забирати, можна робити їх у різному обсязі. Натомість для нас було важливо визначити, зафіксувати підвищення соціального статусу вчителя", – уточнила вона.

Відтак вже з 2017 року оплата праці вчителя буде здійснюватись за 10-14-м тарифним розрядом.

Підвищення зарплат на 2 тарифних розряди коштуватиме держбюджету 4,5 мільярди гривень додатково.

Крім того, працівникам дошкільної та позашкільної системи освіти та закладів профтехосвіти будуть робитись доплати з місцевих бюджетів саме через це підвищення по тарифній сітці – це близько 2 мільярдів гривень.

У разі ухвалення закону "Про освіту" передбачається підвищення зарплати вчителя на 20% після проходження сертифікації.

"Але спершу потрібно розробити цю сертифікацію. Як людина, яка робила зовнішнє незалежне оцінювання, можу сказати, що мінімум рік піде на те, аби зробити правильну сертифікацію вчителів", – додала Гриневич.

Відтак у разі ухвалення закону, увесь 2017 рік піде на розробку системи сертифікації, яка передбачатиме тестову сертифікацію (зовнішнє оцінювання) та оцінку роботи в колективі і з дітьми (внутрішнє оцінювання).

Тобто вже після 2017 року можна буде говорити про закладання у бюджет грошей на ці надбавки, пов’язані з сертифікацією.

Водночас у законі "Про освіту" передбачається підвищення зарплати вчителя на рівні 3 мінімальних заробітних плат.

"Це є цілком нормальним і кореспондується з тим, що є в інших нормальних країнах. Але стан нашої економіки не дозволяє зробити такий рівень оплати праці. Тому ми йдемо до нього повільно, етапами", – додала міністр.

"Ми вже робимо просування по тарифній сітці на 2 розряди догори. Я вважаю, що це одна з найбільших перемог", – уточнила Гриневич.

"Реформ не буває без інвестицій. Це неправильно, коли реформу сприймають через оптимізацію мережі. Давайте ми позакриваємо частину шкіл і університетів, і нам буде прекрасно жити. Так бути не може", – сказала вона.

"В освіту і людський ресурс треба інвестувати. По такому шляху пішов Сінгапур, Південна Корея, і всі ті, хто зробили прорив в економіці, зробивши його інноваційно. У нас цього усвідомлення нема, я відповідально заявляю", – підсумувала Гриневич.

Нагадаємо, нещодавно Гриневич уже заявляла, про те, що всі педагогічні працівники 8-12 розрядів мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди, що згодом приведе до збільшення зарплат вчителям на третину.

Президент Петро Порошенко також заявляв, що в 2017 році зарплата вчителів має зрости на третину.

"Дав завдання уряду, що пріоритетом на 2017 рік має бути фінансування освіти. І не на 5%, і не на 10% повинна бути підвищена заробітна плата. Ми домовилися, що ми повинні вийти на планку 33% - на третину має зрости фінансове забезпечення українського вчителя", - повідомив президент.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв закласти підвищення зарплат вчителям у бюджет на 2017 рік.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus