Гройсман доручив провести нараду щодо притягнення до відповідальності на підставі е-декларацій

11.10.2016 14:00

Гройсман доручив провести нараду щодо притягнення до відповідальності на підставі е-декларацій

Слідчі відомства повинні провести нараду, де випрацювати спільну позицію щодо форми електронної декларації, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він доручив міністру юстиції Павлові Петренку провести нараду спільно з НАБУ, НАЗК і Генпрокураторою, щоб вирішити усі юридичні колізії, що виникли після запуску системи електронного декларування.

Слідчі відомства повинні провести нараду, де випрацювати спільну позицію щодо форми електронної декларації.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну у вівторок, повідомляє "Українська правда".

Він доручив міністру юстиції Павлові Петренку провести нараду спільно з НАБУ, НАЗК і Генпрокураторою, щоб вирішити усі юридичні колізії, що виникли після запуску системи електронного декларування.

"По всіх юридичних питаннях, щоб ні в кого не виникало ніяких сумнівів. Заповнили декларацію – будете нести повністю відповідальність відповідно із законом. Не заповнили – будете нести відповідальність по закону", - сказав він.

Перед цим віце-прем'єр-міністр Павло Розенко та ще кілька міністрів заявили, що в електронній декларації введено "нові поля", через що виникає проблема.

"Без їх заповнення я не можу подати цю декларацію. Виходить, що або мені треба писати некоректну інформацію, або не подавати взагалі інформацію, бо в мене вона не в повному вигляді. В мене питання, як потім цю некоректну інформацію потім потрактує суд? Або як свідоме незаповнення, або маніпуляція, або те, що у вас не працювала вчасно система", - сказав він.

"Як допрацювати цю декларацію, щоб всі могли сказати, що тепер форма декларації чітко відповідає закону?" - запитав він.

Водночас Гройсман наголосив, що інтерфейс самої системи потрібно вдосконалити.

"Треба зробити інтерфейс цих декларацій таким зручним і зрозумілим, щоб ні в кого не виникало питань, тому що в принципі кожен хоче у відповідності до закону заповнити її добросовісно, і треба щоб система не заважала це робити", - сказав він.

Голова НАЗК Наталія Корчак повідомила, що система, яка нещодавно запрацювала, буде вдосконалюватися і у її роботу будуть вноситися зміни, відповідно до проблем, що виникатимуть.

Нагадаємо, 31 серпня голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко передав керівнику НАЗК атестат відповідності комплексної системи захисту інформації е-декларування – і з опівночі 1 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронних декларацій.

Однак спершу система працювала не цілком справно.

Повноцінна робота НАЗК, включно із системою електронного декларування, є ключовою умовою запровадження безвізового режиму з ЄС.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus