Гройсман: гроші на подвійну "мінімалку" в бюджеті є, а підвищення пенсій на 10% недостатньо

31.10.2016 13:00

Гройсман: гроші на подвійну "мінімалку" в бюджеті є, а підвищення пенсій на 10% недостатньо

Підвищення мінімальної зарплати для українців не спричинить за собою загострення таких негативних явищ, як збільшення дефіциту бюджету, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Крім того, переконаний глава уряду, це дасть поштовх пожвавленню розвитку національної економіки.

Підвищення мінімальної зарплати для українців не спричинить за собою загострення таких негативних явищ, як збільшення дефіциту бюджету.

Про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив в своєму LIVE-зверненні до співвітчизників.

"У бюджеті є ці кошти. Шляхом детінізації за рахунок того, що люди будуть чесно платити податки в пенсійний фонд, шляхом того, що ми оптимізуємо всі видаткові частини, збалансуємо бюджет, ніяких перевищень дефіциту бюджету, друкарських верстатів, не буде. Я хочу це підкреслити. Я хочу всім повідомити, що це прораховане рішення, яке призведе до реального підвищення заробітної плати для українських громадян", - сказав Гройсман.

Крім того, переконаний глава уряду, це дасть поштовх пожвавленню розвитку національної економіки.

Прем'єр пояснив, що перш за все слід вивести її з тіні, адже зараз 50% економіки знаходиться саме там. Деякі люди отримують мінімальну заробітну плату, тому що так дозволяє закон, а їхні роботодавці мають нормальні прибутки. Буває так, що громадяни отримують 1 600 заробітної плати офіційно, а решту - в конверті.

"Це означає, що в тіні перебуває певний ресурс, який сьогодні повинен бути спрямований на те, щоб платити людям і платити з цих коштів податки", - пояснив глава уряду.

Він вважає, що таким кроком влада може змусити бізнесменів бути чесніше і справедливіше. "Я вважаю неприпустимим, коли підприємець, який організовує те чи інше підприємство, має нормальні прибутки, а ті, хто на нього працює, - за межею бідності", - зазначив Гройсман.

За словами Прем'єра, в державному секторі не буде людей, які будуть отримувати менше 3 200.

При цьому Гройсман звернувся до тих експертів, які пропонують не поспішати з таким кроком: "Я всім тим, хто так говорить, хочу порадити, будь ласка, затягніть пояси і живіть на 1 600 і далі міркуйте над тим, як жити краще. Я вважаю, що треба приймати різкі і принципові рішення".

За словами прем'єра, Кабінет міністрів зараз працює над виробленням єдиного збалансованого рішення щодо проведення пенсійної реформи і повідомить про це громадянам, як тільки будуть конкрентні пропозиції.

"Один із пріоритетів - це пенсії. Ми працюємо зараз над цим питанням, як тільки буде збалансоване рішення, ми відразу повідомимо про це громадянам. Хочу підкреслити, що з 1 грудня мінімальні пенсії зростуть на 10%. Якщо мене запитають, це є достатньою, ні, це не є достатнім, але це перші кроки", - сказав Гройсман.

Він підкреслив, що пенсійну систему необхідно зробити більш сучасною, відновити в ній соціальну справедливість.

Гройсман підкреслив, що готовий робити різкі кроки до тих пір, поки Україна не матиме серйозного економічного зростання і люди не будуть отримувати нормальні зарплати і пенсії.

Нагадаємо, мінімальну зарплату в 2017 році планують підвищити до 3200 гривень.

Раніше в Мінфіні також повідомляли, що на мінімальні зарплати, які планується підвищити в 2017 році, не буде потрібно додаткових витрат з державного бюджету - частина зарплат виведуть з тіні, і на ці зарплати будуть оплачені додаткові податки, за рахунок яких буде збільшення мінімальної зарплати.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus