Гройсман: квартири за несплату комуналку не забиратимуть. Кабмін перевірить законність формування тарифів

05.10.2016 18:00

Гройсман: квартири за несплату комуналку не забиратимуть. Кабмін перевірить законність формування тарифів

"Сьогодні в Україні ніхто ні в кого за несплату житлово-комунальних послуг не забирає квартири. А якщо, не дай Бог, хтось дозволить собі простягнути свої брудні руки до українських громадян, які живуть у своїх помешканнях, використовуючи борги за житлово-комунальні послуги, ми по цих брудних руках, як уряд України, дамо", - заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє, що українців не позбавлятимуть квартир за несплату житлово-комунальних послуг.

Про це він заявив сьогодні, 5 жовтня, на засіданні уряду, повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну.

За словами Гройсмана, заяви деяких народних депутатів про те, що в українців забирають помешкання за несплату житлово-комунальних послуг, не відповідають дійсності.

"Сьогодні в Україні ніхто ні в кого за несплату житлово-комунальних послуг не забирає квартири. А якщо, не дай Бог, хтось дозволить собі простягнути свої брудні руки до українських громадян, які живуть у своїх помешканнях, використовуючи борги за житлово-комунальні послуги, ми по цих брудних руках, як уряд України, дамо і захистимо кожну українську родину", - заявив Гройсман.

Голова уряду зазначив, що на засіданні парламенту двоє народних депутатів з "Опозиційного блоку" та Всеукраїнського об`єднання "Батьківщина" заявили, що в українців за несплату коштів за житлово-комунальні послуги забирають квартири. "Хочу сказати, шановні колеги, русизмом: "Тіпун вам на язик!", - зазначив Гройсман.

"Це чергова брехня з трибуни Верховної Ради України, яка не має під собою жодних підстав", - наголосив прем’єр-міністр, говорячи про заяви вищезгаданих народних депутатів.

Гройсман ткож заявиви, що Кабмін має намір найближчим часом створити спеціальні робочі групи, які проінспектують кілька підприємств теплокомуненерго на предмет законності формування ними комунальних тарифів.

Як наголосив прем'єр, формування тарифів - це парафія місцевих органів влади, і тому важливо зрозуміти - "чи не перегинають палицю на місцях".

"У мене доручення: створити робочі групи і виїхати на 4-5 теплокомуненерго по країні, і подивитися, що там робиться - на предмет нормативних або наднормативних втрат, які там вживаються заходи з енергозбереження, чи є факти, коли гріють землю, а не те, що потрібно. Це все - сфера відповідальності місцевих органів влади. Важливо, щоб зараз ми зрозуміли: чи ніхто на місцях не перегинає палицю, коли встановлює тарифи і подає їх на Київ?" - зазначив голова уряду.

Він наголосив, що Кабмін зі свого боку все необхідне у тарифній політиці зробив і встановив граничну ціну на газ.

Як повідомлялося, раніше у Міністерстві юстиції заявили, що конфіскація житла за комунальні борги застосовується лише в крайньому випадку.

"Встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла", - зазначалося в роз`ясненні відомства.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, завдяки системі субсидій питання про несплату комунальних послуг, а отже, і вилучення житла, взагалі не стоятиме.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, на тлі встановлення з 1 травня єдиної ціни на природний газ для населення в 6 879 грн/тис. куб. м підвищила з 1 липня тарифи на централізоване теплопостачання та гарячу воду в Україні в середньому на 75-90%.

З 1 вересня також піднялися тарифи на електричну енергію.

Водночас в уряді збільшили бюджет на виплату субсидій для вразливих верств населення. За оцінками Мінсоцполітики, з початком опалювального сезону 2016-2017 років субсидії в Україні будуть отримувати близько 9 млн сімей.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus