Гройсман: Пенсійний фонд – це "діра" для бюджету розміром у 150 мільярдів

15.10.2016 21:00

Гройсман: Пенсійний фонд – це "діра" для бюджету розміром у 150 мільярдів

Пенсійний фонд, дефіцит якого становить майже 150 млрд гривень, є "дірою" для держбюджету і викликом для теперішніх пенсіонерів. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. "Це діра майже у 150 млрд. І це величезний виклик для всієї держави. Для тих, хто вже зараз пенсіонери – це виклик де-факто", - наголосив Гройсман.

Пенсійний фонд, дефіцит якого становить майже 150 млрд гривень, є "дірою" для держбюджету і викликом для теперішніх пенсіонерів. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає УНІАН.

"Це діра майже у 150 млрд. І це величезний виклик для всієї держави. Для тих, хто вже зараз пенсіонери – це виклик де-факто. Бо третина людей в країні сидять на мінімальній пенсії. Це – знущання. Таку систему треба перебудовувати", - наголосив Гройсман.

Він наголошує, що є й інші проблеми, "які не вирішувались десятиріччями".

"В Україні два з половиною мільйони громадян, які не роблять внески до Пенсійного фонду. Але коли вони виходять на пенсію, вони йдуть до ПФ за пенсією, як по свячену воду. Чи це справедливо стосовно десятків мільйонів інших громадян? Ні, не справедливо. Тут треба теж знайти рішення…", - розповів Гройсман.

Як повідомлялося, з 12,5 млн пенсіонерів, які проживають в Україні, 7,5 млн мають розрахунковий базовий розмір пенсії менший за прожитковий мінімум через те, що з 2012 року уряд не проводить перерахунок раніше призначених пенсій.

Для вирівнювання пенсій необхідно проводити щорічний перерахунок пенсій або осучаснення. Однак він не проводився з 2012 року. Через це є пенсіонери, які отримують пенсію в розмірі 920 грн при мінімальному її розмірі на сьогодні 1074 грн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus