Гройсман пообіцяв 3% зростання економіки і розповів, як курс міг би бути 18,5 грн/дол

05.01.2017 13:00

Гройсман пообіцяв 3% зростання економіки і розповів, як курс міг би бути 18,5 грн/дол

Зростання економіки України в 2017 році реально становитиме близько 3%, повідомила прес-служба Кабінету міністрів із посиланням на слова прем`єр-міністра Володимира Гройсмана. Також прем`єр зазначив, що бюджет-2017, який вперше за довгий час було складено, розглянуто й ухвалено відповідно до регламенту, є найважливішим інструментом стимулювання економічного зростання.

Зростання економіки України в 2017 році реально становитиме близько 3%, повідомила прес-служба Кабінету міністрів із посиланням на слова прем`єр-міністра Володимира Гройсмана.

"Ми понад три місяці вели діалог з експертним середовищем, українським парламентом. Уряд вніс досить збалансований бюджет на 2017 рік, і він дуже структурований, дуже чітко визначено пріоритети, які до нього закладено. Це "оборонка", це підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі - до 3200 гривень. Для вчителів - підвищення в 2017 році до 50% заробітної плати, лікарям - до 30%. Збережено систему децентралізації та підтримки аграрного комплексу, машинобудування, масштабного будівництва доріг. Ми розраховуємо, що зростання економіки реально становитиме близько 3%", - сказав Гройсман.

Також прем`єр зазначив, що бюджет-2017, який вперше за довгий час було складено, розглянуто й ухвалено відповідно до регламенту, є найважливішим інструментом стимулювання економічного зростання.

Курс гривні на сьогодні міг би становити не більш як 18,5 грн/дол., якби Україна видобувала достатньо свого газу, а не купувала іноземний.

"Я бачив нещодавно аналітику, яка показує, що якби ми видобували свій газ в Україні, а не купували за валюту, то долар коштував би не більш як 18,5 гривні", - сказав Гройсман.

Також прем’єр наголосив, що уряд узяв курс на досягнення енергонезалежності країни, і результат очікується протягом наступних 3-5 років.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України наприкінці минулого року затвердив концепцію розвитку газовидобувної галузі України на період до 2020 року, що передбачає нарощування обсягів видобутку палива до 27 млрд кубометрів на рік, що повністю забезпечить потребу країни в цьому виді енергоресурсів.

Державний бюджет на 2017 рік передбачає зростання ВВП України на рівні 3%. Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України в 2017 році до 2,5%.

Валовий внутрішній продукт України в третьому кварталі 2016 року, за уточненими даними Держстату, зріс порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 2%.

Раніше міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings спрогнозувало зростання економіки України за підсумками поточного року на рівні 1% за показника інфляції 14% і середньорічного курсу гривні на рівні 25,6 грн за долар. Крім того, S&P Global Ratings підтвердило суверенний рейтинг України на рівні "В-В" зі стабільним прогнозом.

Нагадаємо, у червні цього року Кабмін затвердив проект бюджетної резолюції, що передбачає зростання ВВП у 2017 році на 3-4%, інфляцію на рівні 8,1%, рівень безробіття 8,6%, прогнозний рівень держборгу – 66,8% ВВП і курс гривні на рівні 27,2 грн за долар.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus