Гройсман пообіцяв вирішити "безвізові" питання до кінця березня

03.03.2016 16:00

Гройсман пообіцяв вирішити "безвізові" питання до кінця березня

Україні залишилось виконати два зобов'язання з безвізового пакета, і це відбудеться наприкінці, заявив на зустрічі з главою МЗС Нідерландів спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. "У нас залишилося два технічних питання. Я думаю, до кінця цього місяця ми їх вирішимо, і дуже розраховую на вашу підтримку", – сказав Гройсман.

Україні залишилось виконати два зобов'язання з безвізового пакета, і це відбудеться наприкінці місяця.

Про це заявив на зустрічі з главою МЗС Нідерландів спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, передає прес-служба парламенту.

"У нас залишилося два технічних питання. Я думаю, до кінця цього місяця ми їх вирішимо, і дуже розраховую на вашу підтримку", – сказав Гройсман.

26 лютого ЗМІ повідомили, що Єврокомісія подасть Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз для Грузії вже цього тижня, подача такої ініціативи щодо України відкладається .

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав три закони (№4054, №4055, №4056), які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, однак щодо скандального закону про електронне декларування (№3755) ще тривають консультації з Єврокомісією.

Як повідомив народний депутат Сергій Лещенко після зустрічі з високопосадовими представниками дипломатичного відомства ЄС в Брюсселі, Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов'язання в рамках переходу до скасування віз.

Зокрема, у ЄС наголошують на тому, що Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення.

Аби скасування віз для українців набуло чинності влітку 2016 року, Україна має найближчими тижнями "поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже цього року, а також дообрати трьох членів НАЗК".

При цьому йшлося про ризики вилучення України з "українсько-грузинського" пакету зі скасування віз і долучення її до пакету з Туреччиною.

Швидкість скасування віз Європейського Союзу для українців залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців, повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, виступаючи в Брюсселі перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради на відкритті "Тижня України".

2 березня доповідач Європарламенту по Грузії Андрес Мамікінс заявив, що питання надання Грузії візової лібералізації ЄС буде розглядатися окремо від України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus