Гройсман розповів про "антикорупційний" проект змін до Податкового кодексу

04.10.2016 10:00

Гройсман розповів про "антикорупційний" проект змін до Податкового кодексу

Проект змін до Податкового кодексу України, який, зокрема, передбачає податкові канікули для малого бізнесу, був представлений на спеціальному урядовій нараді, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. За словами Гройсмана, мета законопроекту - спрощення життя для бізнесу та усунення тих перешкод, які заважають підприємцям нормально працювати і розвиватися.

Проект змін до Податкового кодексу України, який, зокрема, передбачає податкові канікули для малого бізнесу, був представлений на спеціальному урядовій нараді.

Про це 3 жовтня повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці в Facebook.

"Ми представили і обговорили проект змін до Податкового кодексу України. На сьогоднішній нараді цей пакет змін вже назвали антикорупційним", - написав він.

За словами Гройсмана, мета законопроекту - спрощення життя для бізнесу та усунення тих перешкод, які заважають підприємцям нормально працювати і розвиватися: "Зокрема спростити адміністрування податків, скоротити витрати коштів та часу для бізнесу, зменшити можливості маніпуляцій з боку працівників ДФС і, відповідно, тиск на бізнес і створити рівні і зрозумілі "правила гри" для бізнесу. Також зміни передбачають введення податкових канікул на п'ять років для новопризначених малого бізнесу, запровадження прозорого відшкодування ПДВ через єдиний реєстр і передачу баз даних від Державної фіскальної служби в Мінфін".

Прем'єр зазначив, що проект вже публічно підтримали провідні бізнес і громадські об'єднання: Американська торгова палата, Європейська бізнес асоціація, Союз українських підприємців (СУП), Рада бізнес-омбудсмена, Український союз промисловців і підприємців, Всеукраїнське об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу "Фортеця", Українська бізнес-асоціація, Торгово-промислова палата України, експерти Реанімаційного пакета реформ і інші.

"Спасибі Мінфіну і робочій групі за хорошу підготовку. Уже в середу Кабмін розгляне проект на засіданні, і після цього ми підемо відстоювати його до Верховної Ради. Будемо сподіватися на підтримку народних депутатів і швидке прийняття змін, які чекає бізнес. Адже єдині і прозорі правила гри для бізнесу - ще один крок до нашого економічного зростання", - резюмував Гройсман.

Нагадаємо, податкова реформа є однією з ключових умов виконання Україною зобов'язань за програмою співпраці з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом.

15 вересня Кабмін схвалив проект Держбюджету-2017, проект закону про держбюджет України на 2017 рік внесено до Верховної Ради. Згідно з документом, доходи держбюджету встановлені в сумі 706,269 млрд грн, витрати - 775,265 млрд грн.

16 вересня Україна отримала кошти третього траншу кредиту в рамках програми з МВФ.

Рішення про надання коштів було ухвалено після більш як річної паузи у відносинах між Україною і МВФ. У разі, якщо в найближчі місяці українській владі вдасться переконати МВФ в незмінності курсу на проведення реформ і продемонструвати прозорий бюджетний процес, конструктивну податкову реформу, лібералізацію валютного регулювання, обговорення пенсійної реформи, Київ може розраховувати на четвертий кредитний транш обсягом близько 1,3 млрд дол уже до кінця поточного року.

26 вересня Мінфін представив уточнений проект змін до Податкового кодексу, згідно з якими більшість повноважень Державної фіскальної служби переходить до Мінфіну, а за самою службою залишається сервісна функція і здійснення контрольно-перевірочної роботи на обласному рівні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus