Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я та впровадження інституту сімейних лікарів

26.09.2016 18:00

Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я та впровадження інституту сімейних лікарів

"Не треба винаходити велосипед, його винайдено в усіх країнах світу. Подивіться, як живуть люди, а у нас - не встиг вийти на пенсію, як уже помер. Це велика проблема і виклик для всіх нас", - сказав прем'єр Володимир Гройсман на зустрічі з регіональними журналістами. Він наголосив на необхідності формування інституту сімейного лікаря як первинного рівня медичної допомоги.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я, що включає і інститут сімейного лікаря, і високоспеціалізовані клініки.

"Не треба винаходити велосипед, його винайдено в усіх країнах світу. Подивіться, як живуть люди, а у нас - не встиг вийти на пенсію, як уже помер. Це велика проблема і виклик для всіх нас", - сказав він на зустрічі з регіональними журналістами в понеділок, 26 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

Гройсман наголосив на необхідності формування інституту сімейного лікаря як первинного рівня медичної допомоги.

"Нам треба створити сьогодні нормальний інститут сімейного лікаря, перепідготувати лікарів, підготувати інфраструктуру, тоді на первинному рівні ми отримаємо нормальну сімейну послугу", - сказав він.

"Первинний рівень - це сімейний лікар. Їх немає, тому що їх угробили, тепер наше завдання, щоб вони були. Реформа охорони здоров'я 2011 року - це була реформа знищення педіатрії та терапевтів. Що таке сімейний лікар - це лікар, який веде і малу дитину, і людину літнього віку. Для цього потрібні спеціальні знання, треба об'єднати і терапевта, і педіатра. Для цього потрібен час, людям треба навчитися, попрактикуватися", - наголосив він.

За словами Гройсмана, Україна має впровадити інфраструктуру, яка дає змогу створити інститут сімейного лікаря.

"У нас навіть інфраструктура не була до цього (запровадження сімейних лікарів – ред.) готова, тому що і діти маленькі, і дорослі люди з дорослими хворобами сиділи в одній черзі до лікаря", - сказав він.

Прем'єр-міністр наголосив, що на першому етапі реформи "буде впроваджуватися дуже цікава система оплати праці".

"Вона дасть сімейним лікарям можливість удвічі збільшити свою заробітну плату. У цьому і полягатиме реформа та відповідальність за ту сім'ю, яку ти супроводжуєш як сімейний лікар, і ти отримуватимеш гроші за кожну сім'ю, яку ти спостерігаєш", - сказав він.

"Якщо ти хороший сімейний лікар, до тебе йде більше людей, і ти надаєш їм більше послуг, ти отримуєш більше грошей", - сказав він.

Крім того, за словами Гройсмана, на міському рівні формуватиметься вторинний рівень меддопомоги, складніший, а на обласному рівні - ще складніша та спеціалізована третинна меддопомога.

"Третій рівень - спеціалізована медична допомога з високим рівнем складності, певною унікальністю. Це означає, що третій рівень - обласні лікарні, які мають отримувати більш якісне обладнання. Обласна лікарня не виконуватиме рядових втручань", - сказав він.

"Якщо йдеться про надскладні втручання - це четвертий рівень, столичні лікарні, лікарні системи АМН України, де є відповідне обладнання та фахівці, які виконують надскладні маніпуляції, наприклад, трансплантацію органів", - наголосив прем'єр-міністр.

Гройсман також зазначив, що буде змінено систему фінансування охорони здоров'я.

"На сьогодні гроші інвестуються в стіни лікувальних закладів, у койко-місця. А ми хочемо інвестувати в конкретну людину, в конкретну медпослугу, щоб була конкуренція між медзакладами. Гідну зарплату ми зможемо в такому варіанті забезпечити", - наголосив Гройсман.

Раніше Гройсман заявив, що з метою зменшення смертності українців від серцево-судинних захворювань будуватимуться центри кардіохірургії, в яких надаватимуться послуги з лікування серцево-судинних захворювань, зокрема, ангіографія і стентування судин серця.

Прем'єр навів статистику, згідно з якою, щорічно від серцево-судинних захворювань в Україні помирає понад 426 тис. громадян.

Нагадаємо, проект медичної реформи був представлений Олександром Квіташвілі в грудні 2014 року.

У квітні 2015 року року міністр пояснив, що перший етап реформування медичної системи вимагає ухвалення пакету з семи законів.

У липні 2015 року Квіташвілі написав заяву про відставку. Це рішення він пояснив надією, що його відхід з посади дозволить схвалити розроблені МОЗ законопроекти щодо реформування галузі.

Як повідомляла перший заступник голови МОЗ Олександра Павленко, напередодні відповідного парламентського голосування в кінці листопада, МОЗ розгорнуло роботу з парламентськими фракціями і окремими групами по просуванню медичної реформи.

27 липня Кабмін призначив в.о. міністра охорони здоров'я України Уляну Супрун.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus