Гузар: поділ країни на Схід і Захід культивують політики

13.01.2014 12:59

Гузар: поділ країни на Схід і Захід культивують політики

Архиєпископ-емерит Української греко -католицької церкви Любомир Гузар вважає, що ідею поділу країни на Схід і Захід культивують політики. "Владі легше керувати розділеними народами, це історично підтверджений факт".

Архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви Любомир Гузар вважає, що ідею поділу країни на Схід і Захід культивують політики. Про це він заявив в інтерв'ю "Коммерсант-Украина".

"Це ідея, яку культивують політики. Владі легше керувати розділеними народами, це історично підтверджений факт", - заявив Гузар.

Він упевнений: "Ми є однією країною, одним народом. Спроби розділити схід і захід спровоковані політиками. Поїдьте в Дніпропетровськ, Донецьк, на Волинь і Буковину - там живуть одні й ті ж люди. Але політики не втомлюються повторювати їм: ви різні, на заході живуть ваші вороги, фашисти і так далі. А хто зробив цих людей ворогами? Ми повинні, всупереч усім спробам, цінувати єдність нашої країни. І ось вам приклад - на Майдані стоять люди з усіх регіонів. Люди, які розуміють: щоб жити краще, треба щось робити".

Також Любомир Гузар вважає, що пам'ятники Володимиру Леніну варто прибирати, а не знищувати.

"Такі пам'ятники, на мою думку, треба було помістити в окремий парк, щоб охочі могли подивитися на них і вклонитися. Адже у нас досі багато молодят йдуть до пам'ятника Леніну за благословенням, покладають квіти. Але знищувати їх і ламати - це варварський спосіб", - зазначив Гузар.

Він засудив знищення пам'ятника Леніну в Києві. "Я щиро бажаю людям утримуватися від нелюдських вчинків і вірити в Бога", - підкреслив архієпископ.

8 грудня, близько 18.00 у центрі Києва на розі бульвару Шевченка та Хрещатика знесли пам'ятник Леніну. Пізніше партія "Свобода" взяла на себе відповідальність за повалення монумента. Про це, зокрема, заявив народний депутат-"свободівець" Ігор Мірошниченко в коментарі журналістам.

За словами Мірошниченка, люди в багатьох містах України просили його прибрати Леніна з Києва. Разом з тим, депутат від "Батьківщини" Андрій Шевченко заявив, що ініціатива повалити Леніна не належить "Євромайдану". Міліція розслідує факт знищення пам'ятника: "За ці дії відкрито кримінальне провадження за статтею 294 - "масові заворушення".

Більшість киян (69%) негативно поставилася до повалення пам'ятника Леніну в центрі української столиці, свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus