Харківського аспіранта підозрюють у шпигунстві на користь Ірану

29.09.2016 11:00

Харківського аспіранта підозрюють у шпигунстві на користь Ірану

Згідно ухвали суду, в ході розслідування, здійсненого співробітниками СБУ, було встановлено, що чоловік збирав інформацію, що становить державну таємницю у сфері оборони, щоб передати її представникам технологічного Тегерана. Щоб отримати необхідну інформацію, підозрюваний звернувся до свого знайомого фізику, має допуск до держтаємниці, пообіцявши йому п'ять тисяч гривень.

Аспірант Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" підозрюється в шпигунстві. Про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова, винесеному за клопотанням слідчого СБУ про арешт нерухомого майна підозрюваного, передає "Інтерфакс-Україна".

"Задовольнити клопотання старшого слідчого 3-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області ... про арешт майна. Накласти арешт на нерухоме майно, що належить підозрюваному, а саме на квартиру ... і нежитлові приміщення цокольного поверху № 13 в житловому будинку літ. "А -9", які розташовані за адресою: м Харків, вул. Механізаторська, будинок. 21 шляхом заборони їх розпорядження і відчуження", - йдеться в ухвалі слідчого судді Валентини Божко, опублікованому на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

Як зазначено в мотивувальній частині документа, в ході досудового розслідування було встановлено, що чоловік збирав інформацію, що становить державну таємницю в сфері оборони у ЗСУ, щоб передати її представникам технологічного університету Шаріф (г.Тегеран, Іран), що використовується національними спецслужбами при проведенні розвіддіяльності щодо України.

За даними спецслужби, щоб отримати необхідну інформацію, підозрюваний звернувся до свого знайомого, співробітника Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ), що має допуск до держтаємниці, пообіцявши йому винагороду 5 тис.грн.

25 серпня прокурором прокуратури Харківської області виніс постанову про проведення негласної слідчої дії (контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту) із залученням до нього співробітника ННЦ ХФТІ. Відповідно до постанови співробітник ННЦ ХФТІ передав аспіранту авіацінстітута документ "Фізичні основи, розробка, створення і використання надпотужних стаціонарних пучково-плазмових шумових і імпульсних високочастотних і надширокосмугових генераторів в радіоелектронній боротьби і протидії засобам розвідки, зв'язку і повітряного нападу іноземних держав", виготовлений у відповідності до протоколу виготовлення помилкового (імітаційного) засобу.

31 серпня, після того, як аспірант по відеоконференції передав інформацію з документа представникам університету Шаріф, він був затриманий у себе вдома.

Нагадаємо, 8 квітня 2014 року Верховна Рада посилила відповідальність за державну зраду.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus