Харукі Муракамі святкує 65-річчя

13.01.2014 09:33

Харукі Муракамі святкує 65-річчя

Одному з популярних сучасних письменників Харукі Муракамі сьогодні виповнюється 65 років. Муракамі - це письменник, що відкрив Японію і її жителів для всього світу. Він одружений з Йоко Такахасі, з якою познайомився ще в час навчання в університеті. Дітей у подружжя немає.

Одному з популярних сучасних письменників Харукі Муракамі сьогодні виповнюється 65 років.

Харукі Муракамі одружений з Йоко Такахасі, з якою познайомився ще в час навчання в університеті. Дітей у подружжя немає, повідомляє РИА "Новости".

Письменник - пристрасний прихильник джазу, його музична колекція містить близько 40 тисяч пластинок.

Володар багатьох літературних премій, автор бестселерів "Погоня за вівцею", "Денс, денс, денс", "На південь від кордону, на захід від сонця", "Підземка", "Норвезький ліс", "1Q84" і багатьох інших народився у 1949 році в Кіото, в сім'ї викладача класичної філології.

Свою першу повість "Слухай пісню вітру", що відкриває "Трилогію Щура", він опублікував у 30 років. За словами Муракамі, усвідомлення того, що він міг би написати книгу, прийшло під час бейсбольного матчу.

Сьогодні його нові твори ураз змітають з прилавків, а Муракамі щорічно пророкують Нобелівську премію з літератури.

Теми його творів різноманітні, але основних можна виділити декілька: руйнування традицій японського суспільства, музика, їжа, кохання і смерть.

Сам письменник так говорить про свою творчість: "Те, що цікавить мене - це якась жива тема темряви усередині людини".

Як відзначають фахівці, Муракамі - це письменник, що відкрив Японію і її жителів для всього світу.

Крім того, він переклав з англійської на японську ряд творів Френсіса Скотта Фіцджеральда, Трумена Капоте, Джона Ірвінга, Джерома Селінджера та інших американських прозаїків кінця XX століття, а також казки ван Альсбурга і Урсули Ле Гуїн.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus