Ходорковський: нову Держдуму РФ не можна вважати легітимною

10.10.2016 19:00

Ходорковський: нову Держдуму РФ не можна вважати легітимною

Засновник руху "Відкрита Росія" Михайло Ходорковський заявив, що до нещодавно обраного російського парламенту не можна ставитися як до легітимного. Про це він сказав у понеділок на першому Форумі Бориса Нємцова, що проходить у Берліні. Він зазначив, що і в Німеччині є люди, які закликають вести з Путіним бізнес як завжди, які беруть гроші у його оточення, щоб захищати його інтереси.

Засновник руху "Відкрита Росія" Михайло Ходорковський заявив, що до нещодавно обраного російського парламенту не можна ставитися як до легітимного. Про це він сказав у понеділок на першому Форумі Бориса Нємцова, що проходить у Берліні, повідомляє "Укрінформ".

"З подивом почув нещодавно заяви деяких західних коментаторів про те, що нещодавні вибори у Росії були прозорими. І, відповідно, нинішня влада, на їхню думку, легітимна. Що за дурниця?" - дивується Ходорковський.

При цьому він закликав подивитися на підсумки голосування в регіонах, де постійно проходять так звані контртерористичні операції й де завжди була сильною влада місцевих "князьків". "Там показник явки виборців і голосів за путінські маріонетки цілком собі північнокорейський", - зазначив опозиціонер.

Він звертає увагу на те, що "загалом за допомогою 15 відсотків громадян, з яких 5 мільйонів - чиновники, армія та спецслужби, а 11 млн - залежні бюджетники, Путін знову надав собі право змінювати Конституцію, витрачати гроші на варварські бомбардування Алеппо, витрачати гроші на постачання зброї для вбивства тисяч українських громадян, на скасування договору щодо утилізації плутонію".

Ходорковський звернувся до президента Франції, куди Путін їде за тиждень: "З ким президент Франції має намір зустрічатися? З членом клубу лідерів цивілізованих демократичних країн чи з людиною, чия влада тримається на корупції, страху та пропаганді геббельсівського типу?"

Він зазначив, що і в Німеччині є люди, які закликають вести з Путіним бізнес як завжди, які беруть гроші у його оточення, щоб захищати його інтереси.

Найближчими завданнями своєї політичної сили Ходорковський вважає надихнути прихильників, переконати тих, хто вагається, а також зробити так, щоб змусити режим проявити своє справжнє обличчя. Крім того, необхідно підготувати план реформ і кадри для швидшої їх реалізації після падіння режиму - кадри, які мають досвід політичної комунікації, зокрема участі у виборах.

"Ми повинні пояснювати, що нинішня криза - і економічна, і політична - не випадковий збіг обставин. Це неминучий результат монополізації усіх сфер життя країни", - підкреслює Ходорковський.

Він переконаний, що Росія увійшла до перехідного періоду, вийти з якого неможливо частковими змінами, такими як зміна уряду або адміністрації президента. Але навіть зміна режиму не є завершенням перехідного періоду - він закінчиться з ліквідацією суперпрезидентської форми правління та інституціональними гарантіями регулярної змінюваності влади за підсумками чесних виборів.

"Росія повернеться до себе самої, а значить повернеться до Європи. І ми до цього доживемо", - оптимістично завершив свій виступ колишній глава "ЮКОСу", додавши, що для цього треба працювати, не озираючись "на ризик кулі, отрути, в'язниці".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus