Холодницький просить Росію затримати Онищенка, куди він постійно літає з Лондона

06.10.2016 21:00

Холодницький просить Росію затримати Онищенка, куди він постійно літає з Лондона

"Систематично здійснюючи перельоти між Лондоном і Москвою на літаку марки EMBRAER 135 BJ, бортовий номер якого складається з ініціалів підозрюваного, він суперечить своїм же заявам щодо постійного місця проживання, яке знаходиться за його численними відеовключеннями в Лондонських апартаментах", - зазначив Холодницький.

Заступник генерального прокурора України - голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький направив запит в Російську Федерацію про затримання та подальшу видачу народного депутата, одного з найбільших газовидобувальників країни Олександра Онищенка ("Воля народу"), підозрюваного у махінаціях з газом. Про це Холодницький повідомив у четвер, 6 жовтня 2016 року, в себе на Facebook.

За словами Холодницкого, Онищенко періодично з'являється в Росії.

"Підозрюваний Онищенко... черпає такі глибокі переконання, швидше за все, під час перебування на території нашого північного "брата"... Систематично здійснюючи перельоти між Лондоном і Москвою на літаку марки EMBRAER 135 BJ, бортовий номер якого складається з ініціалів підозрюваного, він суперечить своїм же заявам щодо постійного місця проживання, яке знаходиться за його численними відеовключеннями в Лондонських апартаментах", - зазначив Холодницький.

Він також повідомив, що українська сторона перевіряє інформацію про отримання Онищенком російського паспорта. "Тому, не чекаючи рішення Інтерполу, сьогодні мною, старшим прокурором - процесуальним керівником погоджено та направлено компетентним органам Російської Федерації запит про міжнародну правову допомогу з метою подальшої його видачі українській стороні", - додав Холодницький.

Нагадаємо, наприкінці вересня у вільному доступі з'явився текст підозри на ім'я Онищенка, підписаної генпрокурором 27 липня.

5 липня ВРУ дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенко.

За твердженням самого Онищенко, зараз він знаходиться в Лондоні. Переслідування з боку правоохоронних органів він пов'язує зі спробою рейдерського захоплення свого бізнесу, а також обіцяє згодом назвати імена заінтересованих осіб.

У вересні документи по ньому були передані українською стороною в Інтерпол. Згідно із заявою НАБУ, в міжнародний розшук Онищенко може бути оголошений вже у жовтні.

У ЗМІ висувалася версія про те, що справа Онищенко може бути пов'язана зі спробою Адміністрації президента вплинути на лідера опозиційної "Батьківщини" Юлію Тимошенко, в оточення якої нібито входив підприємець. Своєю чергою Тимошенко заперечує зв'язок з Онищенко, а те, що відбувається навколо його фігури пояснює тим, що у нардепа "віджимають бізнес".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus