Холодницький заявив, що САП і НАБУ намагаються залякати, але "собаки гавкають, караван іде"

27.10.2016 22:00

Холодницький заявив, що САП і НАБУ намагаються залякати, але "собаки гавкають, караван іде"

Спроби поставити НАБУ і САП в якісь рамки фактично не припинялися з моменту їх утворення. Про це заявив голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. "Це і питання підслідності, це і питання витребування проваджень, право, яке надано законом. Тобто, постійно якісь спроби поставити в рамки", - заявив він.

Спроби поставити НАБУ і САП в якісь рамки фактично не припинялися з моменту їх утворення.

Про це заявив голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю "112 Україна".

"Це і питання підслідності, це і питання витребування проваджень, право, яке надано законом. Тобто, постійно якісь спроби поставити в рамки. Але ми не створені для того, щоб стати в чиїсь рамки. Суспільство хотіло незалежних органів, які будуть робити, ми цю роботу робимо. У жодні рамки ні НАБУ, ні САП ставати не збираються. Єдині рамки, які обмежують, - рамки закону. І крапка", - заявив Холодницький.

За його словами, над антикорупційними органами намагаються демонструвати владу.

"Тиск – поняття досить широке. Я би більше сказав про спроби налякати, залякати, спробу показати свою силу над антикорупційними органами шляхом численних звернень, відкриттям численних проваджень. Суспільству не буде цікаво, про що провадження. Не буде цікаво, що квартира в Куп'янську (Ситника) - це повного тезки. Суспільство тільки почує, що проти директора НАБУ або керівника САП відкрито, наприклад, 15 проваджень... Вчора вже буквально було завершено провадження щодо ОПЗ... Тому собаки гавкають, караван іде", - наголосив Холодницький.

Нагадаємо, наприкінці вересня генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що хоче самостійно вирішувати, які справи віддавати НАБУ. За його словами, НАБУ надто маленьке і не може самостійно справитися з корупціонерами.

У свою чергу в НАБУ заявили про відсутність підстав для перегляду підслідності злочинів. У Бюро зазначили, що ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України в частинні надання генеральному прокурору права визначати підслідність злочинів "знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України". В НАБУ також наголосили, що чинне законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати Бюро.

Із самого початку створення Бюро між ГПУ та НАБУ постійно відбувається певне протистояння, пов'язане з розслідуванням нібито антикорупційних діянь всередині конкуруючої структури. Одного разу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) України, заступник генерального прокурора Назар Холодницький, якому безпосередньо підзвітне Бюро, навіть звинуватив Луценка у тому, що той завдав йому "удару в спину".

5 серпня Генпрокуратура провадила обшуки в офісі НАБУ.

12 серпня між оперативниками обох відомств стався силовий конфлікт у середмісті Києва, приводом якого стало прослуховування Антикорупційним бюро заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus