Хуґ ознайомився з ситуацією в селі Петрівське: територія досі замінована

28.09.2016 15:00

Хуґ ознайомився з ситуацією в селі Петрівське: територія досі замінована

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александр Хуґ відвідав населений пункт Петрівське, в якому відбуватиметься розведення сил. Хуґ здійснив піший патруль населеним пунктом разом із командою ОБСЄ, а також провів зустріч із представником "міністерства оборони ДНР" Русланом Якубовим.

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александр Хуґ відвідав населений пункт Петрівське, в якому відбуватиметься розведення сил, передає "Інтерфакс-Україна".

Хуґ здійснив піший патруль населеним пунктом разом із командою ОБСЄ, а також провів зустріч із представником "міністерства оборони ДНР" Русланом Якубовим.

Хуґ заявив, що донецькі бойовики не гарантували безпечного доступу місії до села Петрівське і не розпочали розмінування цього району, в якому планується розведення сторін конфлікту на Донбасі.

"Разом з моїми колегами я встановив факт, що доступ до зони розведення сил і засобів, а також сама дорога до цієї зони, доступ до неї обмежений. Так звані ДНР не розпочали розмінування доступу і не надали нам вільного доступу. СММ може проводити моніторинг всередині самої зони, але це не є безпечним", - сказав Хуґ журналістам у середу.

Він додав, що також неможливо проводити моніторинг поблизу Петровського, оскільки територію заміновано.

"Я обговорював це питання з представником так званої ДНР паном Якубовим (представник Міноборони "ДНР" Руслан Якубов - ред) на точці, і пояснив, що не вжиті дії і не розмінування цієї території є прямим порушенням Мінського договору", - сказав Хуґ.

Він додав, що питання безпеки спостерігачів обговорювалося з представниками російської сторони в СЦКК.

"Патруль СММ перебуває на тому ж самому місці розташування і сподіваєтьсяна зміну ситуації, зі свого боку, інший патруль перебуватиме з іншого боку для того, щоб переконатися, що там, з тієї сторони вдаватимуться до запланованих дій", - зазначив Хуґ.

Він також зазначив, що під час його візиту до Петровського порушень режиму припинення вогню зафіксовано не було.

"Під час патруля я особисто перебував на дислокації, і порушень режиму припинення вогню не було зафіксовано... Але для того, щоб ми здійснювали спостереження, і режим припинення був ефективний, нам потрібен доступ. Я хотів би зазначити, що на цей момент так звана ДНР провалила завдання в гарантування безпечного доступу", - додав перший заступник СММ ОБСЄ.

Зазначимо, 21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано спостережною місією ОБСЄ.

З 22 вересня почалися підготовчі роботи для здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus