Хуг: ніхто не знає, про що домовилися в Мінську, і це заважає моніторингу

19.10.2016 15:00

Хуг: ніхто не знає, про що домовилися в Мінську, і це заважає моніторингу

Ефективній роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України заважає режим засекреченості деяких документів у рамках Мінських домовленостей. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг на міжнародній конференції "Мінські домовленості: відносини ЄС-Росія та роль санкцій".

Ефективній роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України заважає режим засекреченості деяких документів у рамках Мінських домовленостей.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг на міжнародній конференції "Мінські домовленості: відносини ЄС-Росія та роль санкцій", яка проходить у Європарламенті, повідомляє "Укрінформ".

"Не всі ці документи є публічними. На жаль, деякі з Мінських домовленостей є секретними, відтак дуже складно здійснювати верифікацію, адже ніхто не знає, про що насправді домовилися", – зауважив представник ОБСЄ.

Водночас він наголосив, що Спеціальна моніторингова місія робить усе можливе на територіях своєї відповідальності.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що політична частина мінських домовленостей, зокрема проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей. ПАРЄ визнала Росію агресором й заявила, що ОРДЛО не готові до виборів.

Про неможливість проведення виборів до органів місцевого самоврядування в ОРДЛО "з об'єктивних причин" влітку цього року заявляла і німецький федеральний канцлер Ангела Меркель.

Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступу до східного кордону з РФ.

Україна в свою чергу виступає за узгодження "дорожньої карти", яка визначить фактичну реалізацію Мінських домовленостей.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus