Ісландці варять пиво з мертвих китів

12.01.2014 08:10

Ісландці варять пиво з мертвих китів

Ісландська пивоварня випускає пиво, що містить мертвих фінвалів, стверджуючи, що її напій, завдяки специфічній добавці, виходить більш здоровим і містить менше жиру. Пивоварня об'єдналася з китобійною компанією, щоб почати виробництво 5,2% пива, перша партія якого була випущена саме до ісландського фестивалю середини зими.

Ісландська пивоварня випускає пиво, що містить мертвих фінвалів (вид китоподібних - ред.), стверджуючи, що її напій, завдяки специфічній добавці, виходить більш здоровим і містить менше жиру. Про це повідомляє FederalPost.

Пивоварня об'єдналася з китобійною компанією, щоб почати виробництво 5,2% пива, перша партія якого була випущена саме до ісландського фестивалю середини зими. Поява нового напою обурила групу захисників довкілля, оскільки вони вважають, що пиво створює загрозу для фінвалів, які й так перебувають під загрозою зникнення.

Керівник ісландської групи із захисту китів Ванесса Вільямс-Грей сказала: "Попит на м'ясо китів постійно падає, все менше і менше людей їдять його. Проте використання китового м'яса як інгредієнта при виробництві пива приблизно таке саме аморальне й обурливе, як і його поїдання".

Незважаючи на те, що в пивоварній компанії стверджують, що це лише обмежена серія продукту з коротким терміном придатності, екологи обурюються, оскільки виробництво пива ставить під загрозу життя китів, які могли б дожити до 90 років.

Як заявляє виробник, випуск обмеженої серії пива приурочений до ісландського фестивалю "Торраблот", який проводиться на честь скандинавського бога Тора наприкінці січня початку лютого. Власник пивоварні Дабяртур Арілмуссон (Dabjartur Arilmusson) заявив: "Це унікальне пиво, зварене у співпраці з китобійною компанією. Китове пиво буде передбачати, серед іншого, закуску з кита".

Пивоварний завод також стверджує, що нове пиво є здоровим напоєм, адже м'ясо кита дуже багате білком і майже не містить жиру.

"Поряд з цим пиво було приготовлено без додавання цукру, що робить цей різновид напою дуже здоровим, і люди, які будуть його пити, уподібняться до справжніх вікінгів", - йдеться в заяві компанії.

На запитання, чи не турбує керівництво пивоварні те, що новий продукт викликав обурення анти-китобоїв, в компанії зазначили: "Поза сумнівом, деяким людям це не сподобається. Є певний ризик, і ми знаємо про це, але ми сподіваємося, що більшості ісландцям це пиво припаде до смаку".

Нагадаємо, в лютому 2013 року уряд Японії офіційно визнав, що дозволяє полювання на китів заради видобутку їжі, а не з науковою метою.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus