Іспанія першою в Європі оштрафувала сервіс BlaBlaCar за відсутність ліцензій у водіїв

19.10.2016 13:00

Іспанія першою в Європі оштрафувала сервіс BlaBlaCar за відсутність ліцензій у водіїв

Компанія Comuto Iberia - торгова назва райдшерінгового оператора BlaBlaCar в Іспанії - отримала в Мадриді свій перший європейський штраф за відсутність дозволу на здійснення послуг громадського транспорту, повідомляє Efe з посиланням на главу транспортного департаменту Мадрида Пабло Родрігеса Сардинеро.

Компанія Comuto Iberia - торгова назва райдшерінгового оператора BlaBlaCar в Іспанії - отримала в Мадриді свій перший європейський штраф за відсутність дозволу на здійснення послуг громадського транспорту, повідомляє Efe з посиланням на главу транспортного департаменту Мадрида Пабло Родрігеса Сардинеро, пише NEWSru.com.

Регіональна влада порахувала, що власники автомобілів, які беруть у поїздку попутників, зареєстрованих на однойменному інтернет-порталі, не мають права займатися приватним перевізництвом пасажирів через відсутність у них відповідної ліцензії.

Сама компанія була оштрафована в цілому на 8800 євро, тоді як двом водіям, яких спіймали "на гарячому", доведеться віддати по 4000 євро кожному, передає ресурс "Испания по-русски".

Зазначається, що цього літа представники Comuto Iberia направили регіональному уряду всю необхідну документацію, проте влада Мадрида все ще вважає діяльність BlaBlaCar на території Іспанії незаконною і обіцяє продовжити пошук нелегальних "перевізників". Родрігес Сардинеро заявив, що компанії доведеться "поміняти свої методи", якщо вона хоче продовжувати свою роботу в Іспанії

Тим часом в Іспанській конфедерації автобусного транспорту (Confbus) вважають, що компанія BlaBlaCar, яка переманила на себе вже близько 20% пасажирів автобусів, в цілому порушує норми і правила чесної конкуренції та взагалі поводиться "по-піратському". У зв'язку з цим конфедерація, яка об'єднує близько 2000 автобусних компаній, подала в суд на свого "кривдника". У разі перемоги Confbus Іспанія стане першою з 22 країн, де відомому інтернет-сервісу доведеться піти з ринку.

Нагадаємо, раніше аналогічних санкцій і заборон у різних містах і країнах світу зазнав сервіс мобільного виклику таксі Uber.

Раніше повідомлялося, що райдшерингова компанія BlaBlaCar вирішила монетизувати свій бізнес в Україні. Тепер сервіс буде стягувати до 20% вартості поїздки з пасажира.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus