Ізраїльський комітет припинив співпрацю з UNESCO через резолюцію, що заперечує зв'язок євреїв з Храмовою горою

14.10.2016 18:00

Ізраїльський комітет припинив співпрацю з UNESCO через резолюцію, що заперечує зв'язок євреїв з Храмовою горою

Ізраїльський комітет UNESCO, очолюваний міністром освіти Нафталі Беннетом, припинив співпрацю з цією організацією. Причиною стало рішення виконкому UNESCO прийняти резолюцію, що заперечує зв'язок єврейського народу з Храмовою горою. Беннет сказав, що боротьба проти "дипломатичного терору в Єрусалимі" повинна бути не менш жорсткою, ніж боротьба з терористами.

Ізраїльський комітет UNESCO, очолюваний міністром освіти Нафталі Беннетом, припинив співпрацю з цією організацією.

Про це пише NEWSru.co.il з посиланням на радіостанцію "Решет Бет".

Причиною стало рішення виконкому UNESCO прийняти резолюцію, що заперечує зв'язок єврейського народу з Храмовою горою.

Нафталі Беннет сказав, що боротьба проти "дипломатичного терору в Єрусалимі" повинна бути не менш жорсткою, ніж боротьба з терористами.

Після припинення співпраці ізраїльський комітет не буде підтримувати контактів зі співробітниками UNESCO і не братиме участі в міжнародних конференціях під егідою цієї організації.

Відзначимо, напередодні, 13 жовтня, виконком UNESCO проголосував за резолюцію, що заперечує зв'язок єврейського народу з Храмовою горою.

Резолюція була внесена на голосування Єгиптом і ПНА, і в ній міститься різке засудження Ізраїлю за порушення прав мусульман в Єрусалимі. Зокрема, Ізраїль звинувачується в тому, що не дозволяє мусульманам вільно молитися в мечетях на Храмовій горі. Не менше 15 разів в цьому документі міститься звинувачення Ізраїлю в "окупації палестинських територій".

До виконавчого комітету UNESCO входять представники 58 країн. На підтримку резолюції, згідно з якою, Храмова гора - виключно мусульманська святиня, проголосували представники 24-х країн, включаючи Росію, Бразилію (причому бразильське МЗС раніше виступало проти цієї резолюції), Китай, Мексику, ПАР і арабські країни.

Тільки шість країн проголосували проти резолюції: США, Великобританія, Литва, Нідерланди, Естонія і Німеччина. 24 країни утрималися, представники Сербії і Туркменістану на голосування не прийшли.

Спроби Ізраїлю змінити резолюцію не принесли результатів.

Глава уряду Біньямін Нетаніягу засудив рішення виконкому UNESCO. Він зазначив: "Твердження, що єврейський народ не має відношення до Єрусалиму і Храмовій горі, так само абсурдно як твердження, що Китай не має відношення до Великої китайської стіни, а Єгипет - до пірамід. Своїм абсурдним рішенням ЮНЕСКО втратила залишки своєї легітимності".

Лідери блоку "Сіоністський табір" звинуватили UNESCO в спотворенні історії. Зокрема, Іцхак Герцог заявив, що UNESCO грубо порушило завдання, що стоять перед цією організацією. "Той, хто хоче переписати історію заново, спотворити її і стверджує, що Стіна Плачу і Храмова гора не мають відношення до єврейського народу, до нашої історії, - нахабно бреше", - заявив Герцог.

Ципі Лівні, лідер партії "А-Тнуа", направила різкого листа керівництву UNESCO, в якому нагадала, що завдання цієї організації - збереження минулого, а не брехня і його спотворення. "Рішення ЮНЕСКО абсурдне і небезпечне, воно порушує існуючий статус-кво і розпалює релігійний конфлікт", - йдеться в листі.

Міністр Урі Аріель в листі до глави уряду Біньяміна Нетаніягу зажадав від нього в якості глави МЗС заручитися підтримкою міжнародної громадськості і домогтися засудження антиізраїльській резолюції. А також наполягати на тому, щоб європейські країни припинили фінансування Організації Об'єднаних Націй, під егідою якої працює UNESCO.

Міністр юстиції Айєлет Шакед заявила, що UNESCO цим рішенням продемонструвала непрохідне неуцтво, антисемітизм і свою недієздатність.

Звинуватила в антисемітизмі міжнародну організацію також міністр культури і спорту Мірі Регев.

Гідеон Саар, колишній міністр внутрішніх справ, в своєму Twitter написав, що голосування Росії в UNESCO, є ще одним свідченням антиізраїльській позиції Москви, яка також в Сирії виступає на стороні Ірану, що суперечить ізраїльським інтересам.

Це не перша антиізраїльська резолюція, прийнята виконавчим комітетом з питань освіти, науки і культури при ООН. У квітні цього року комітет завершив свою роботу прийняттям резолюції по Єрусалиму, в якій не було сказано ні слова про зв'язки євреїв і Ізраїлю з Храмової горою і Стіною плачу. Храмова гора (аль-Харам аль-Кудс аш-Шаріф) в даному документі була згадана виключно як місце, на якій знаходиться мечеть Аль-Акса. Район Стіни плачу в резолюції UNESCO був названий площею Аль-Бурак (тобто площею, з якої пророк Мухаммад вознісся на небеса на крилатому білому мулі - Аль-Бурак). Причому в тому ж документі було сказано, що Ізраїль "окупує" цю територію.

У жовтні 2015 року ця ж організація визнала "частиною Палестини" Печеру патріархів в Хевроні і Гробницю Рахелі на кордоні Єрусалима і Віфлеєму.

У січні прем'єр Нетаньяху звинуватив генсека ООН Пан Гі Муна в заохоченні тероризму після його пояснень з приводу настроїв палестинців: виступаючи перед членами Ради безпеки ООН той розповідав про "гніт ізраїльської окупації" і "природності" опору цьому процесу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus