Кабмін, ООН і МБРР підписали меморандум про створення Цільового фонду з відновлення Донбасу

28.10.2016 23:00

Кабмін, ООН і МБРР підписали меморандум про створення Цільового фонду з відновлення Донбасу

Кабінет Міністрів України, Організація об'єднаних націй і Міжнародний банк реконструкції та розвитку підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо Цільового фонду багатьох партнерів. Цим документом створюється фонд, який буде акумулювати кошти міжнародних та українських донорів для підтримки проектів з відновлення Донбасу.

Кабінет Міністрів України, Організація об'єднаних націй (ООН) і Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо Цільового фонду багатьох партнерів.

Як повідомляється на офіційному сайті голови Української держави, цим документом створюється фонд, який буде акумулювати кошти міжнародних та українських донорів для підтримки проектів з відновлення Донбасу. Меморандум підписали міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, координатор системи ООН в Україні, постійний представник програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер і директор Світового банку у справах України Сату Кахконен.

"Надзвичайно важливий документ, який відкриває можливості значно прискорити реальне відновлення звільненоъ території Донецької та Луганської областей. Також механізм, заснований фондом, буде вкрай необхідним для допомоги людям після звільнення окупованих українських територій", - сказав представник президента у Верховній Раді, народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.

Фонд створюється з метою акумулювання коштів міжнародних донорів і українського уряду для відновлення інфраструктури Донбасу та прилеглих Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей, які зазнали втрат у результаті агресії з боку РФ.

За словами віце-прем'єра Геннадія Зубка, Україна разом з партнерами зробила кілька кроків для оцінки руйнівних наслідків агресії, напрацювала інструменти для реалізації проектів і створила Раду з відновлення та встановлення миру на Донбасі, що координуватиме діяльність фонду.

Чернишов впевнений, що цей фонд і його програми разом з програмами Кабміну будуть здатні вирішити "конкретні проблеми конкретних регіонів прозоро і чесно".

Вокер висловив переконання, що "працюючи разом, Світовий банк, ООН, донори і уряд зможуть забезпечити фінансування на місцях, щоб продемонструвати конкретні результати для людей".

Кахконен впевнена, що фінансування встановлення миру в Україні буде відбуватися з різних джерел, і Цільовий фонд багатьох партнерів відіграє вагому роль в координації та мобілізації світової фінансової підтримки для успішної реалізації цього проекту.

Нагадаємо, у червні президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволить спрямувати понад 3 млрд грн на відновлення Донбасу.

31 серпня Кабмін схвалив Концепцію державної цільової програми "Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України".

3 вересня Черниш повідомляв, що ЄС, ООН і Світовий банк оцінили в 1,52 млрд доларів обсяг фінансових потреб на виконання програми "відновлення миру на Сході".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus