Кабмін та Львівська ОДА готують "таємну" концесію замку в Підгірцях - "Самопоміч"

04.11.2016 23:00

Кабмін та Львівська ОДА готують "таємну" концесію замку в Підгірцях - "Самопоміч"

Народний депутат зауважує непрозору процедуру підготовки концесійного управління щодо замку і на відсутність конкурсних процедур. "Один з найцінніших і кращих замків Центрально-Східної Європи (оформляється - ред.) в концесію таємно?" - питає Подоляк.

Розташований у селі Підгірці Львівської області замок XVII століття готується до здачі в концесійне управління з ініціативи уряду України, повідомила народний депутат від фракції "Об'єднання "Самопоміч" Ірина Подоляк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook в п'ятницю, 4 листопада 2016 року.

За її словами, партнером та ініціатором даної концесії з боку уряду, а також тим, хто знайшов інвестора, є перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів, з якою їй не вдалося поспілкуватися.

У повідомленні народний депутат зауважує непрозору процедуру підготовки концесійного управління щодо замку і на відсутність конкурсних процедур. "Один з найцінніших і кращих замків Центрально-Східної Європи (оформляється - ред.) в концесію таємно?" - питає вона.

"Львівську картинну галерею (включає в себе замок в селі Підгірці - ред.) ніхто не питає, не інформує... Міністр культури дізнається про це випадково...", - написала Подоляк.

Водночас, за її словами, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка проінформований про підготовку концесії замку та підтримує її, ініціює і готує постанову Кабінету Міністрів України про передачу об'єкта. Заступники голови Львівської обласної ради Параска Дворянин і Володимир Гірняк про це нічого не знають, стверджує Подоляк.

Вона також оприлюднила копії документів, серед яких проект постанови Кабінету Міністрів "Про врегулювання питань щодо передачі в концесію об'єктів культурної спадщини в Львівській області".

Документ визначає замок в селі Підгірці об'єктом державної власності, що підлягає передачі в концесію, доручає Львівської облдержадміністрації виконувати функції концесієдавця, а також зупиняє дію договорів на право користування (оренди) щодо зазначеного замку та замку 1484 року в селі Свірж Львівської області.

Депутат також додає, що відповідно до чинного закону України № 997-XIV від 16 липня 1999 року "Про концесії", об'єкти культурної спадщини і замки не вказані як такі, які можуть передаватися в концесію.

У зв'язку з цією ситуацією вона звернулася до прем'єра Володимиру Гройсману.

"У мене кілька примітивних питань: чому підкилимно? Хто інвестор? Чому один інвестор? Чому саме цей замок? Де комплексний підхід до усіх замків України? Де конкурсність? Прозорість? Де успіхи концесії в Старому Селі і у Свіржі? ...А вони провальні). Де успіх будь-якого концесійного проекту? Якщо Треба ще один експериментальний проект, то чому саме на цьому замку проводити черговий мутний експеримент? Бо найкращий? Бо найцінніший? Чому не на Поморянському, Меджибізькому, Бережанському чи інших замках?

Підгорецький замок - може бути амбітним проектом президентів, місцем спільної спадщини України, Литви, Польщі, Австрії, великим музеєм і місцем зустрічей...

Я не проти концесії, як одного зі способів ревіталізації і збереження, але я категорично проти темних схем і таємних договорняків, ніби-то в ім'я "порятунку", - резюмує Подоляк.

"Ще раз для тих, хто не вміє читати. Я не проти концесії. Я проти азарівських методів", - наголошує вона.

Нагадаємо, Пнівський замок біля Надвірної перетворять на приваблий туристичний об'єкт.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus