Кабмін вийшов на фінальну стадію підготовки проекту держбюджету-2017 до другого читання в парламенті

02.11.2016 14:00

Кабмін вийшов на фінальну стадію підготовки проекту держбюджету-2017 до другого читання в парламенті

Кабінет міністрів України в рамках роботи над проектом державного бюджету на 2017 рік вийшов на фінальну стадію підготовки документа до другого читання у Верховній Раді. Про це на засіданні уряду сказав прем`єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, сьогодні, 2 листопада, Мінфін повинен завершити роботу.

Кабінет міністрів України в рамках роботи над проектом державного бюджету на 2017 рік вийшов на фінальну стадію підготовки документа до другого читання у Верховній Раді. Про це на засіданні уряду сказав прем`єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН.

Держбюджет України в січні-жовтні не виконано за доходами на 5,1% - Держказначейство
Рева: мінімальну заробітну плату в Україні отримують приблизно 3,7 млн осіб

За його словами, сьогодні, 2 листопада, Мінфін повинен завершити роботу. "Сьогодні Мінфін фіналізує всі пропозиції", - сказав Гройсман, зазначивши, що всі макропоказники в документі збережено.

"Дефіцит залишається на рівні 3%. За рахунок детінізації економіки та справедливого розподілу податків ми зможемо підвищити зарплати в бюджетній сфері. А підвищення мінімальної зарплати (до 3200 грн із 1600 грн – ред.) із 1 січня прораховано і відповідає нашим можливостям", – підкреслив глава уряду.

Наступним кроком, за словами Гройсмана, є вдосконалення пенсійної системи.

Прем`єр також нагадав, що з 1 грудня цього року соціальні стандарти буде підвищено на 10%. "Ми цим кроком починаємо серйозні заходи з підтримки українських громадян", - підкреслив глава уряду.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів затвердив проект держбюджету на 2017 рік 15 вересня на позачерговому засіданні. Під час його презентації прем`єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що підготовлений бюджет є бюджетом економічного розвитку. Документ передбачає доходи в сумі 706,269 млрд грн, видатки – 775,265 млрд грн і граничний обсяг дефіциту на рівні 77,547 млрд грн.

Макропоказники проекту бюджету були затверджені в червні цього року. Вони передбачають зростання ВВП у 2017 році на 3-4%, інфляцію на рівні 8,1%, рівень безробіття 8,6%, прогнозний рівень держборгу 66,8% ВВП і курс гривні на рівні 27,2 грн за 1 долар.

Наприкінці вересня Верховна Рада прийняла бюджет до розгляду та 20 жовтня ухвалила бюджет у першому читанні. Водночас парламентарі підготували й подали в уряд 1165 поправок до бюджету на загальну суму понад 960 млрд грн, однак більшість поправок було відхилено через незбалансованість видатків і доходів.

Держбюджет України в січні-жовтні не виконано за доходами на 5,1% - Держказначейство

Державний бюджет України в січні-жовтні отримав 488,403 млрд грн доходів, що на 5,1% менше за бюджетний розпис, йдеться в повідомленні Державної казначейської служби України.

При цьому в жовтні 2016 року до держбюджету надійшло 56,03 млрд грн доходів, що на 8,3% більше за бюджетний розпис, в тому числі до загального фонду надійшло 53,33 млрд грн – на 12,6% більше за плановий показник.

За даними Держказначейства, податкові надходження в жовтні становили 19,755 млрд грн, що на 5,8% менше за бюджетний розпис, в січні-жовтні – 218,764 млрд грн, що на 2,6% менше за бюджетний розпис. Митні надходження в жовтні становили 21,893 млрд грн, що на 19% більше за бюджетний розпис, в січні-жовтні – 188,779 млрд грн, що на 6,9% більше за бюджетний розпис.

Невиконання держбюджету за вказаний період може бути пов`язано із затримкою перерахування Національним банком прибутку в розмірі 38 млрд грн через відсутність кворуму в раді НБУ. У жовтні НБУ перерахував до державного бюджету перший транш свого прибутку за 2015 рік у розмірі 10 млрд грн.

Рева: мінімальну заробітну плату в Україні отримують приблизно 3,7 млн осіб

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявляє, що мінімальну заробітну плату в Україні отримують приблизно 3,7 млн осіб. Про це він заявив журналістам перед засіданням уряду.

"У нас сьогодні на мінімальну зарплату живе приблизно 3,7 млн осіб", – сказав він.

За його словами, з них 1,1 млн осіб працюють у бюджетній сфері, а 2,6 млн осіб – у приватному секторі.

Кабмін на своєму засіданні 26 жовтня в рамках фіналізації проекту державного бюджету на 2017 рік запропонував наступного року у два рази збільшити показник мінімальної зарплати – до 3200 грн замість 1600 грн. У такий спосіб уряд має намір зрівняти показники мінімальної зарплати з фактичним, а не нормативним прожитковим мінімумом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus