Кабмін затвердив план заходів святкування 100-річчя Української революції 1917-1921 рр

26.10.2016 16:00

Кабмін затвердив план заходів святкування 100-річчя Української революції 1917-1921 рр

Кабінет міністрів України схвалив рішення про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 р.р. та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року. Також в рамках виконання плану передбачено проведення тематичних, інформаційних, навчально-виховних та культурно-мистецьких заходів.

Кабінет міністрів України схвалив рішення про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 р.р. та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року.

Як передає кореспондент "УНИАН", відповідне рішення прийнято під час засідання уряду.

"Даним проектом передбачається проведення заходів протягом 2017-2020 рр. за участю представників іноземних держав, пов`язаних з подіями Української революції 1917-1921 рр., зокрема, спорудження монументу соборності України у Києві, меморіалів та пам`ятників в регіонах, встановлення у Києві пам`ятника Симону Петлюрі, також - пам`ятних знаків, меморіальних дошок та ін.", - пояснив міністр культури Євген Нищук, аргументуючи необхідність прийняття рішення.

Також, за його словами, в рамках виконання плану передбачено проведення тематичних, інформаційних, навчально-виховних та культурно-мистецьких заходів.

Довідка

Українська революція - низка подій, пов'язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917-1921 роках.

Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади - Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

У період 1917-1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР), але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія та Чехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus