Кабмін затвердив порядок створення і доступу до бази даних переселенців і розблокує фінансування Донбасу

22.09.2016 14:00

Кабмін затвердив порядок створення і доступу до бази даних переселенців і розблокує фінансування Донбасу

Кабінет міністрів України затвердив порядок створення, ведення і доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Під час відкриття засідання уряду прем'єр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін у четвер має намір розблоковувати фінансування і відновлення частини Донбасу, яка залишається підконтрольною українській владі.

Кабінет міністрів України затвердив порядок створення, ведення і доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в четвер у Києві.

Тука: міжнародні донори не розуміють, навіщо будувати житло переселенцям

"Передбачається схвалення порядку, який визначає умови створення, ведення і доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб для центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, внутрішньо переміщених осіб або їхніх законних представників, громадських об'єднань, волонтерських благодійних організацій, які надають адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам", - сказав заступник міністра соцполітики з питань євроінтеграції Сергій Устименко під час засідання.

За його словами, дане рішення дозволить ввести єдиний державний облік переселенців.

Під час відкриття засідання уряду прем'єр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін у четвер має намір розблоковувати фінансування і відновлення частини Донбасу, яка залишається підконтрольною українській владі. Про це повідомляє Українська правда.

"Сьогодні ми приймемо рішення і розблокуємо можливість фінансування відновлення територій на Донбасі, які ми сьогодні контролюємо і на яких є необхідність відновлювати соціальну сферу", - заявив він.

Також Гройсман розповів про намір створити реєстр внутрішніх переселенців, який він назвав вкрай важливим.

Тука: міжнародні донори не розуміють, навіщо будувати житло переселенцям

У всьому світі надання будь-якої підтримки здійснюється саме для біженців, а Україна має категорію вимушено переміщених осіб.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука на прес-конференції в Укрінформі.

"По всьому світу існує дві категорії постраждалих людей - це біженці і внутрішні переселенці. По всьому світу увага приділяється на 99% саме біженцям. Ми маємо іншу категорію наших громадян, які називаються вимушено переміщені особи. Коли ми починаємо розмову з будь-якими світовими організаціями і міжнародними фондами, поки що ми не відчуваємо розуміння того, що ця проблема вимушених переселенців може розтягнутися на досить довгий час. Здебільшого наші міжнародні партнери кажуть, навіщо витрачати гроші на будівництво житла, якщо у короткостроковій перспективі люди повернуться назад", - сказав він.

У цьому контексті Тука поінформував, що посольство Швейцарії ініціювало розробку у рамках ОБСЄ загальноєвропейського законодавства щодо внутрішньо переміщених осіб. "Звісно, там така сама бюрократія, як і в нас. Я не плекаю жодних надій, що це буде прийнято протягом 3-4 місяців, але хоч якось процес почав стартувати", - додав він.

На переконання Туки, лише котеджним будівництвом Україна не зможе вирішити житлові проблеми переселенців. "Але ідей маса, технологій маса - усе лише впирається у фінансування", - зауважив він.

Тука підкреслив, що наразі є два можливих напрями вирішення питання: шукати партнерів, які погодяться взяти на себе погашення відсотків за кредитами, тобто надавати людям безвідсоткові кредити, або шукати донорів, які згодні фінансувати будівництво.

"По першому шляху є певні зрушення, а по другому зараз ситуація на межі тупика", - наголосив заступник міністра.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus