Кабмін затвердив проект змін до Податкового кодексу

05.10.2016 14:00

Кабмін затвердив проект змін до Податкового кодексу

Кабінет міністрів України затвердив і направив на розгляд Національної ради реформ проект змін до Податкового кодексу щодо спрощення адміністрування податків. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу. Міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи проект змін, наголосив на важливості його якнайшвидшого прийняття.

Кабінет міністрів України затвердив і направив на розгляд Національної ради реформ проект змін до Податкового кодексу щодо спрощення адміністрування податків. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, передає УНІАН.

Прем'єр розповів про новий Податковий кодекс

"Я звернуся сьогодні з проханням про те, щоб президент провів Нацраду реформ, де ми могли б розглянути всі ці питання і направити їх до парламенту для прийняття. Дуже важливо не лише розробити ініціативу, а й прийняти її в українському парламенті. Я думаю, що наша антикорупційна ініціатива може бути абсолютно якісно сприйнята більшістю українського парламенту", - сказав прем`єр-міністр Володимир Гройсман.

У свою чергу, міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи проект змін, наголосив на важливості його якнайшвидшого прийняття.

"Цей законопроект якомога швидше має бути прийнятий і запрацювати для бізнесу. Тому що в іншому разі, всі, хто хоче зберегти схеми, будуть вишукувати будь-які можливості цей процес загальмувати. Давайте будемо разом стежити за проходженням цього законопроекту", - підкреслив Данилюк.

За його словами, законодавча ініціатива передбачає передачу адміністрування ІТ-систем і баз даних Державної фіскальної служби Міністерству фінансів для уникнення маніпуляцій, зокрема, з відшкодуванням податку на додану вартість.

Крім того, прийняття ініціативи парламентом дасть можливість запустити повний функціонал електронного кабінету платника податків. При цьому законопроект вводить пріоритет рекомендацій Міністерства фінансів над рекомендаціями ДФС, що покликане усунути практику індивідуальних консультацій бізнесу на платній основі.

Більше того, Мінфін передбачив у законопроекті норму про єдиний казначейський рахунок для оплати всіх податків, крім ПДВ і акцизів, ліквідацію податкової міліції, а також інструмент прискореної амортизації, що дає можливість бізнесу швидко списувати свої активи через знос.

Також законопроект передбачає введення податкових канікул терміном на 5 років для новоствореного і існуючого малого і середнього бізнесу, створення єдиного реєстру відшкодування ПДВ і автоматизації цього процесу. Зокрема, Мінфін увів принцип мовчазної згоди при відшкодуванні ПДВ - висновок ДФС перед відшкодуванням більше не вимагатиметься, а процес відшкодування може бути зупинено, тільки якщо у ДФС є конкретні заперечення щодо процедури відшкодування. При цьому зареєстрована в реєстрі накладна буде достатньою підставою для оформлення податкового кредиту.

Крім того, у разі прийняття законопроекту податкова більше не зможе в односторонньому порядку розривати договори електронного адміністрування ПДВ.

Також законопроект пом`якшує систему оподаткування доходів від провадження підприємницької діяльності.

"Спрощений облік доходів і витрат за касовим методом, спрощені вимоги до підтверджуючих документів, не застосовується РРО платниками з розмірами доходу до 1 млн грн (на рік - ред)", - сказав Данилюк.

Більше того, законопроект розширює перелік витрат фізичної особи - підприємця на суму орендної плати за користування земельними ділянками та плати за ліцензії. Крім того, фізичні особи - підприємці отримають можливість амортизації основних засобів, які використовуються в діяльності. За словами Данилюка, від оподаткування ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) звільняються також витрати на навчання - кошти, сплачені будь-якою особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

Як повідомлялось, проведення податкової реформи є одним із пріоритетів роботи уряду і частиною зобов`язань України перед ключовими кредиторами, включаючи Міжнародний валютний фонд.

Мінфін у рамках підготовки реформи представив на обговорення громадськості свої пропозиції щодо змін Податкового кодексу, які включають зміну податкових ставок, а також передачу функцій управління базами даних безпосередньо у Мінфін і скорочення функцій Державної фіскальної служби як органу, який курирує роботу податкової та митної служби, переважно до сервісної складової.

Раніше прем`єр-міністр України Володимир Гройсман закликав провести в Україні глибоку податкову реформу і потім накласти мораторій на будь-які зміни у податковій системі і податковому законодавстві терміном на 3-5 років.

Як повідомлялося, 10 серпня Міністерство фінансів представило громадськості проект податкової реформи.

26 вересня Мінфін представив уточнений проект змін до Податкового кодексу, згідно з якими більшість повноважень Державної фіскальної служби переходить до Мінфіну, а за самою службою залишається сервісна функція і здійснення контрольно-перевірочної роботи на обласному рівні.

Прем'єр розповів про новий Податковий кодекс

Прем'єр Володимир Гройсман заявляє, що новий проект Податкового кодексу, який незабаром буде направлений на розгляд ВР, направлений на детінізацію та має забезпечити економічне зростання. Про це Гройсман заявив під час вступного слова на засіданні уряду, передає "Українська Правда".

Він повідомив, що на засіданні у середу уряд має розглянути проект, над яким протягом чотирьох місяців працюють Мінфін і експерти.

"Радянська система передбачала, що ті, хто займається бізнесом, комусь щось винні, а податківець, чи інший контролер, зловживаючи, міг притягати до відповідальності бізнесменів і тиснути на них", - сказав Гройсман.

"Тому був потрібен кодекс, який дав можливість забезпечити якісне економічне зростання. Напрацьований кодекс є антикорупційним. Будуть ліквідовані податкові ями, тіньові схеми щодо виведення з обігу безготівкових коштів, так званий обнал", - зазначив він.

"Довіра до влади від бізнесу вимірюється показником – це обсяг добровільно сплачених податків. Зміни до податкового кодексу передбачувані і мають антикорупційний характер", - наголосив він.

"Ці механізми мають сприяти швидкому економічному зростанню. Ми зможемо вдвічі, або втричі забезпечити економічне зростання", - додав він.

Він очікує, що після заслуховування на засіданні уряду буде направлено проект для розгляну на позачерговому засіданні Ради реформ, щоб встигнути внести проект Податкового кодексу до ВР вже на наступний пленарний тиждень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus