Кабмін затвердив умови повторного конкурсу з продажу ОПЗ

19.10.2016 16:00

Кабмін затвердив умови повторного конкурсу з продажу ОПЗ

Кабінет Міністрів України затвердив умови проведення повторного конкурсу з приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ), знизивши стартову ціну в 2,6 рази порівняно з минулим безрезультатним конкурсом. Як передає "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 19 жовтня. За рішенням уряду, стартову ціну ОПЗ знижена до 5,160 млрд грн, термін приватизації продовжено до 7 січня 2017 року.

Кабінет Міністрів України затвердив умови проведення повторного конкурсу з приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ), знизивши стартову ціну в 2,6 рази порівняно з минулим безрезультатним конкурсом. Як передає "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 19 жовтня.

"Базові умови участі набагато кращі, ніж у травні (під час першого невдалого конкурсу – ред.)", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За рішенням уряду, стартову ціну ОПЗ знижена до 5,160 млрд грн, термін приватизації продовжено до 7 січня 2017 року.

Гройсман 6 жовтня заявив про намір Кабміну затвердити запропоновану ФДМУ стартову ціну ОПЗ: "Ми зараз очікуємо пропозицій від Фонду державного майна щодо наступного туру продажу цього об'єкта. Я вважаю, що він має бути успішним".

За словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, умови приватизація ОПЗ відповідають розпорядженням Кабміну №386-р від 18 травня 2016 року і доповнені положенням про необхідність погасити заборгованість за наданий заводу газ НАК "Нафтогаз України".

Білоус оцінив попит на завод як "середньоактивний", зазначивши, що інтерес до конкурсу виявляють понад п'ять учасників.

У свою чергу міністр фінансів України Олександр Данилюк сумарно оцінює стартову ціну ОПЗ з боргами і витратами на повноцінний запуск в 600 млн дол., тоді як за оцінкою Білоуса така сумарна оцінка становить близько 500 млн дол.

Варто нагадати, що 2009 року торги відбулися, але ФДМ не визнав їхній результат. Найбільшу ціну тоді запропонувала компанія "Нортіма", афельована з "Приватом". "Нортіма" намагалася оскаржити це рішення Фонду в судовому порядку, але марно.

Перед цим Фонд держмайна (ФДМ) України виставляв на конкурс 99,567% ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) із початковою вартістю 13,175 млрд грн або 525,9 млн дол за курсом, який був у червні.

В травні Білоус називав основними потенційними покупцями держпакета акцій ОПЗ норвезьку компанію Yara, американські IBЕ Trade, Koch Fertilizers, CF Industries і польська Ciech.

За словами Гройсмана, представники РФ не можуть долучитися до приватизації ОПЗ.

"Всі, весь світ зможе взяти участь, окрім тих, хто пов'язаний з країною-агресором. І ринок врегулює цю ціну", - наголошував він.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus