Кабмін збільшив більше ніж на 500 мільйонів видатки на стипендії

25.09.2016 18:00

Кабмін збільшив більше ніж на 500 мільйонів видатки на стипендії

Уряд передбачив у проекті Державного бюджету на 2017 рік збільшення видатків на оплату стипендій більше ніж на 500 млн грн, що дозволить забезпечити стипендіями усіх студентів. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба Кабміну.

Уряд передбачив у проекті Державного бюджету на 2017 рік збільшення видатків на оплату стипендій більше ніж на 500 млн грн, що дозволить забезпечити стипендіями усіх студентів. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Ми маємо сьогодні у проекті бюджету на 2017 рік навіть збільшення видатків на оплату стипендій більше ніж на 500 млн грн. Це означає, що ми покриємо стипендіями усіх тих, хто має на них право", - заявив Гройсман.

Разом з тим, він зауважив, що потрібно збільшувати мотивацію за успіхи у навчання, тому мають бути підсилені академічні стипендії.

Також важливо захистити стипендіями тих, хто потребує цього захисту через невеликий дохід своїх родин.

У цьому контексті прем’єр-міністр висловив переконання, що Міністерство освіти і науки знайде необхідний баланс, "щоб стимулювати тих, хто має успіхи в навчанні, і захистити тих, хто потребує захисту системи".

Нагадаємо, у лютому Міносвіти представило нову модель розподілу коштів між державними вищими навчальними закладами.

У квітні Міносвіти надало роз'яснення щодо чуток про скасування стипендій. "У зв'язку з поширенням недостовірної інформації щодо "скасування виплат стипендій студентам у 2016 році", Міністерство освіти і науки України просить Вас поінформувати студентів та органи студентського самоврядування про те, що міністерством рішень щодо скасування виплат стипендій у 2016 році не приймалось", - йшлося у листі МОН до керівників вищих навчальних закладів.

9 серпня Міністерство фінансів запропонувало урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив потім, що його відомство запропонувало перейти на європейську практику, коли стипендії не виплачуються всім, а діляться на дві складові: для нагороди та мотивації.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева зауважив, що виплати малозабезпеченим студентам повинні відбуватися через органи соціального захисту населення, а Міністерство освіти і науки має стежити за загальною успішністю учнів і заохочувати студентів-відмінників. Крім того, заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець розповів, що стипендії не скасують, але алгоритм виплат грошей студентам переглянуть.

Пізніше у Міносвіти заявили, що нова раціональніша система виплати стипендій в Україні буде розроблена найближчим часом і має бути запроваджена з 1 січня 2017 року.

Своєю чергою міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що критерії для отримання академічної стипендії має бути підвищено.

Пізніше Ковтунець повідомляв, що Міносвіти виступає за збільшення стипендій студентам педагогічних, технічних, природничих та математичних спеціальностей.

19 вересня Кабмін оприлюднив проект державного бюджету України на 2017 рік. Згідно з ним у бюджеті на 2017 рік передбачено 2 млрд грн на виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів та 1,98 млрд грн на соціальні стипендії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus