Канада та ЄС відклали підписання Угоди про вільну торгівлю

27.10.2016 13:00

Канада та ЄС відклали підписання Угоди про вільну торгівлю

Делегація Канади ухвалила рішення скасувати свій візит до Брюсселя, де сьогодні мав пройти форум ЄС – Канада. Про це заявив речник міністра міжнародної торгівлі Канади Алекс Лоуренс. "Делегація Канади сьогодні не летітиме до Європи", - сказав Лоуренс.

Делегація Канади ухвалила рішення скасувати свій візит до Брюсселя, де сьогодні мав пройти форум ЄС – Канада. Про це заявив речник міністра міжнародної торгівлі Канади Алекс Лоуренс, повідомляє Укрінформ.

"Делегація Канади сьогодні не летітиме до Європи", - сказав Лоуренс.

Таким чином, підписання Всеосяжної економічної та торговельної угоди між Канадою та ЄС, яке мало відбутися на форумі, переноситься на невизначений час.

"Канада готова підписати цю важливу угоду, коли до цього буде готовий ЄС", - наголосив речник.

Він не став уточнювати, якою може стати нова дата проведення форуму. При цьому джерела в урядових колах Канади зазначили, що угода все ж може бути підписана у грудні. Однак, це стане можливим лише якщо Валлонія дасть на це свою згоду.

Перемовини лідерів ЄС із керівництвом цього франкомовного бельгійського регіону закінчилися пізно уночі середи і мають поновитися сьогодні уранці. Юридичну вичитку тексту угоди вже було проведено, тож вносити до нього зміни без нової тривалої процедури погодження та перекладу на всі офіційні мови ЄС не можна. Тому валлонцям пропонується додаткова декларація, що розтлумачить суперечливі моменти і буде ухвалена разом із підписанням усієї угоди.

Як повідомлялося, перемовини між Канадою та ЄС, які тривали більше 7 років, опинилися на межі зриву минулого тижня, коли парламент бельгійського франкомовного регіону Валлонія відмовився дати свою згоду на укладення угоди.

Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, яка терміново вирушила до Європи, аби владнати непорозуміння, в п'ятницю, 21 жовтня, заявила, що припиняє перемовини і повертається додому. Вона додала, що "м’яч тепер на полі ЄС".

Хоча всі 28 країн-членів ЄС підтримують угоду, валлонці вбачають у ній загрози для європейських фермерів та остерігаються надто великої влади міжнаціональних корпорацій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus