Кандидат на пост глави Держдепу Тіллерсон заявить про небезпеку, що виходить від РФ, - ЗМІ

11.01.2017 13:00

Кандидат на пост глави Держдепу Тіллерсон заявить про небезпеку, що виходить від РФ, - ЗМІ

Колишній глава Exxon Mobil Рекс Тіллерсон, висунутий обраним президентом США Дональдом Трампом на пост держсекретаря, збирається заявити про заклопотаність Вашингтона в зв'язку з діями Росії на міжнародній арені і звинуватити Москву в ігноруванні інтересів Сполучених Штатів. Про це, за даними газети The Washington Post, Тіллерсон скаже в середу, 11 січня, на слуханнях в сенаті, де буде обговорюватися його кандидатура на пост глави Держдепу.

Колишній глава Exxon Mobil Рекс Тіллерсон, висунутий обраним президентом США Дональдом Трампом на пост держсекретаря, збирається заявити про заклопотаність Вашингтона в зв'язку з діями Росії на міжнародній арені і звинуватити Москву в ігноруванні інтересів Сполучених Штатів. Про це, за даними газети The Washington Post, Тіллерсон скаже в середу, 11 січня, на слуханнях в сенаті, де буде обговорюватися його кандидатура на пост глави Держдепу, пише NEWSru.com.

У той же час, як говориться в статті, майбутній держсекретар не стане згадувати про втручання Москви у виборчу кампанію в США, в якому Вашингтон підозрює РФ, або про нові антиросійські санкції.

За даними WP, Тіллерсон заявить про кілька проблем, які, на його думку, повинні турбувати США: про зростаючу економічну і військову міць Китаю, про поширення радикального ісламу, про ядерні амбіції Ірану та спроби Росії впливати на інші країни.

"У той час як Росія прагне до поваги і значущості на світовій арені, її недавні дії ігнорують американські інтереси", - за відомостями видання, заявить кандидат на пост глави Держдепу.

"Росія повинна знати, що ми будемо дотримуватися наших зобов'язань і зобов'язань перед союзниками і що РФ повинна бути притягнута до відповідальності за свої дії", - наводить цитату з промови Тіллерсона WP.

Сполучені Штати, на думку Рекса Тіллерсона, повинні ясно усвідомлювати, що дії Росії дестабілізують сусідні країни і держави на Близькому Сході, заявить кандидат на пост держсекретаря.

"Росія сьогодні становить небезпеку, але в той же час вона не непередбачувана в просуванні власних інтересів. Вона вторглася в Україну, в тому числі захопивши Крим, підтримала сирійські сили, які грубо порушують закони війни", - йдеться в заяві Тіллерсона.

"У наших союзників по НАТО є підстави турбуватися в зв'язку з підйомом Росії", - також скаже він.

Тіллерсон, за даними WP, звинуватить адміністрацію президента США Барака Обами в неспроможності в протистоянні "російській агресії". У той же час він висловить думку, що Сполучені Штати повинні вивчити можливості співпраці з Росією, наприклад в сфері боротьби з тероризмом, але тільки в тому випадку, якщо її дії не загрожують США.

Нагадаємо, Дональд Трамп висунув Рекса Тіллерсона на пост держсекретаря 13 грудня. Його кандидатуру має затвердити сенат Конгресу США. Раніше деякі сенатори висловлювали занепокоєння щодо його "зв'язків з Росією". Тіллерсон, нагороджений російським орденом Дружби, раніше активно співпрацював з компанією "Роснефть". За даними преси, його переговори з президентом РФ Володимиром Путіним привели в підсумку до підписання договорів про реалізацію декількох великих проектів. Раніше Тіллерсон виступав за часткове зняття санкцій з РФ, вважаючи їх неефективними.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus