Кандидати в президенти Молдови висловили протилежні думки щодо того, кому "належить" окупований Крим

25.10.2016 23:00

Кандидати в президенти Молдови висловили протилежні думки щодо того, кому "належить" окупований Крим

Один з лідерів президентських перегонів Молдови, проросійський голова Партії соціалістів Ігор Додон напередодні виборів, що відбудуться 30 жовтня 2016 року, заявив, що Крим нібито "належить" Російській Федерації. Відповідаючи на запитання ведучого Анатолія Голя, кому належить Крим, Додон ствердно заявив, що Російській Федерації.

Один з лідерів президентських перегонів Молдови, проросійський голова Партії соціалістів Ігор Додон напередодні виборів, що відбудуться 30 жовтня 2016 року, заявив, що Крим нібито "належить" Російській Федерації. Про це він сказав в ефірі телеканалу RTR Moldova під час дебатів із кандидатом в президенти від Демократичної партії Маріаном Лупу, котрий вважається проєвропейським та прорумунським політиком.

Український посол "поставив на місце" Додона

Відповідаючи на запитання ведучого Анатолія Голя, кому належить Крим, Додон ствердно заявив, що Російській Федерації, інформує "Європейська правда".

"Питання, на якому наполягав наш телеглядач, ваш знайомий Андрій Баштанник (ведучий звернувся до Додона - ред.), питання, яке є вирішальним для нього - кому належить Крим?" - запитав ведучий.

"Російській Федерації", - відповів Додон.

"Тобто, у вашому розумінні...", - уточнив ведучий.

"Я вже відповів", - сказав Додон.

Лупу своєю чергою відповів, що Молдова не може собі дозволити визнання зміни кордонів.

"Якщо Республіка Молдова буде визнавати зміну кордонів у будь-якому місці світу, то це означає ослаблення власної позиції, і практично, підписання вироку для державності нашої країни. Ні Крим, ні жодне інше місце в цьому світі - Молдова не може собі дозволити визнання зміни кордонів", - сказав він.

Як зазначають місцеві та європейські ЗМІ, соцопитування свідчать про гарантовану перемогу соціал-популіста Додона на виборах президента Молдови.

Згідно певних свідчень, Додон особисто знайомий з Путіним й отримав від нього гарантії особистої політичної підтримки.

У випадку перемоги Додона країна навряд чи зупинить економічну співпрацю з ЄС, радше йтиметься про згортання спільних проектів з НАТО, вважають експерти.

Ці вибори будуть першими відтоді, як у Молдові вирішено відмовитися від того аби обирати президента у парламенті.

Український посол "поставив на місце" Додона

Україна закликає молдовських політиків утриматися від спекуляцій на українську тематику у внутрішньополітичній боротьбі. Таким чином надзвичайний і повноважний посол України в Молдові Іван Гнатишин прокоментував заяву Додона про те, що анексований Крим "належить Російській Федерації", повідомляє "Укрінформ".

"Незрозумілою залишається позиція окремих молдовських політиків, які визнають законною анексію Росією Криму в ситуації існування в Молдові території, непідконтрольної центральній владі, що претендує на визнання державності з перспективою приєднання до РФ", - заявив Гнатишин.

Дипломат наголосив при цьому, що Україна беззастережно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови у рамках визнаних міжнародним співтовариством кордонів, будучи активним учасником переговорного процесу з Придністровського врегулювання.

За словами дипломата, українська сторона високо цінує підтримку керівництва Республіки Молдова суверенітету і територіальної цілісності України в контексті російської агресії.

Гнатишин нагадав, що Генеральна асамблея ООН 27 березня 2014 року ухвалила резолюцію № 68/262 "Територіальна цілісність України", якою закріпила невизнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим.

"Закликаємо молдовських політиків утриматися від спекуляцій на українську тематику у внутрішньополітичних процесах", - підсумував посол.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus