Карпюк і Клих підписали угоду про єдиний захист, розповів Новіков. Здоров'я Станіслава погіршується

18.10.2016 23:00

Карпюк і Клих підписали угоду про єдиний захист, розповів Новіков. Здоров'я Станіслава погіршується

Адвокат Ілля Новіков повідомив, що відвідав Станіслава Клиха і той погодився, щоб Марина Дубровіна продовжила захищати його на апеляції у Верховному суді 26 жовтня у іншій справі - про участь в чеченській війні, за якою він був засуджений до 20 років. "Ми з Доккою приймаємо на додаток до захисту Миколи захист Стаса", - розповів Новіков.

У засудженого в РФ українця Станіслав Клиха, над яким триває ще один судовий процес у Грозному, стався черговий психічний зрив, але суд як і раніше наполягає на його осудності.

Після того, як 17 жовтня під час засідання суду у справі по звинуваченню Клиха в образі суду він заявив про відмову від свого адвоката Марини Дубровіної та сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова", Дубровіна заявила, що раніше до Клиха застосовували тортури, в результаті чого його психічний стан похитнулося, але її клопотання про психічної експертизи суд відхиляє.

Як наголосила Дубровіна, "психічне нездоров'я Станіслава Клиха найбільш яскраво стало проявлятися з січня 2016 року".

"Він став поводити себе в залі суду буйно, кричав, будував в клітці барикади з лавок", - нагадала адвокат.

У свою чергу відомий адвокат Ілля Новіков у своєму Facebook і Twitter повідомив, що у вівторок 18 жовтня відвідав Клиха і той погодився, щоб Марина Дубровіна продовжила захищати його на апеляції у Верховному суді 26 жовтня у іншій справі - про участь в чеченській війні, за якою він був засуджений до 20 років.

"Я зараз у Грозному, щойно вийшов з СІЗО. Удвох з адвокатом Доккою Іцлаєвим ми відвідували Карпюка та Клиха і кожен з них підписав угоду про єдиний захист. Марина Дубровіна, від якої Клих відмовився у справі про образу суду, буде захищати в Верховному суді і його, і Миколу Карпюка. Ми з Доккою приймаємо на додаток до захисту Миколи захист Стаса", - написав Новіков.

Як повідомлялося, захист оскаржив вирок українським громадянам Миколі Карп'юку та Станіславу Клиху, засудженим у Росії на 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно.

В апеляційній скарзі захист вказує на процесуальні порушення, допущені в ході розгляду справи.

За версією Слідчого комітету РФ, Карп'юк та Клих в 1990-х роках нібито входили в українську націоналістичну організацію УНА-УНСО (визнана в Росії "екстремістською" і заборонена).

Вони, як заявляє слідство, нібито воювали в Чечні в складі загону під назвою "Вікінг". СК стверджує, що Карп'юк та Клих брали участь у боях, під час яких загинули не менш як 30 російських військовослужбовців.

Клих і Карп'юк заперечують всі звинувачення. Клих заявляє, що ніколи не був у Чечні.

Матеріали звинувачення проти них базуються на свідченнях ще одного фігуранта - Олександра Малофєєва про злочини, нібито скоєні в Чечні лідером "Правого сектору" Дмитром Ярошем, керівником партії "Свобода" Олегом Тягнибоком і колишнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus