Керівники українських церков провели засідання у зоні АТО. Онуфрій не приїхав

02.11.2016 23:00

Керівники українських церков провели засідання у зоні АТО. Онуфрій не приїхав

Збори Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у середу, 2 листопада 2016 року, відбулося в місті Краматорськ Донецької області. Засідання проходило у військовому наметі на базі "Сармат". За його підсумками було схвалено Звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства.

Збори Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у середу, 2 листопада 2016 року, відбулося в місті Краматорськ Донецької області. Засідання проходило у військовому наметі на базі "Сармат". За його підсумками було схвалено Звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства, передає "Новинарня".

Рада церков звернулася до іноземних загарбників, постраждалих від війни та міжнародної спільноти

Перед засіданням очільників та представників церков пройшов спільний молебень за Україну, в якому взяли участь голова Служби безпеки України Василь Грицак й офіцери об'єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції.

Голова СБУ подякував учасникам зустрічі за те, що своє 25-те ювілейне засідання вони проводять "не в теплих залах, а серед військових, які захищають Україну". "Впевнений, що всі ви повернетеся додому із світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них", - зауважив він.

"Наші воїни повинні відчувати, що всі конфесії єдині в їх підтримці і допомагають їм духовно та матеріально", - заявив, своєю чергою Патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет (УПЦ КП).

"Ми, всі церкви і релігійні організації, зібралися тут, щоби підтримати наших воїнів, мирних мешканців, полонених. Ми повинні нести слово правди: це не громадянська війна, а війна агресивна проти України. На нас напали, а ми захищаємо рідну землю.

Ми знаємо, що на нашому боці, на боці України – правда, а тому переконані, що і перемога буде наша, бо з правдою Бог, а де Бог, там перемога", - процитував слова патріарха Філарета, сказані на брифінгу, єпископ Євстраті (Зоря).

"Для кожного солдата треба мати духовну впевненість, що церква з ним, а вдома його чекає мирне життя", - наголосив голова Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав.

Кервівник представництва Московського Патріархату в Україні не долучився до засідання Ради церков у Краматорську. Напередодні, 1 листопада, митрополит київський Онуфрій з паломницьким візитом прибув до Свято-Пантелеімонівського монастиря на горі Афон (Греція), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

На засіданні ВРЦіРО в Краматорську цю релігійну конфесію представляв архієпископ Августин (Маркевич), голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Він очолює відділ співпраці із ЗСУ вже близько 15 років, разом з тим його ще до війни було нагороджено російськими Орденом дружби (2003) та Орденом пошани (2012).

Нагадаємо, 29 вересня Київський Патріархат провів вже 15-у ротацію священників до зони АТО.

Рада церков звернулася до іноземних загарбників, бойовиків, постраждалих від війни та міжнародної спільноти

За підсумками сьогоднішньої зустрічі прийнято Звернення Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій щодо утвердження миру та поступу українського суспільства.

Російських військових та їхніх найманців духівництво просить припинити війну та "скласти зброю".

"Всіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами", - йдеться у тексті документу.

Усім, хто страждає від війни, перші особи українських церков просять довіряти їм та приймати допомогу, яка надається від імені релігійних громад, котрі підтримують суверенітет й територіальну цілісність України.

"Ми звертаємось до людей, які проживають в зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в "сірій зоні", до людей, які пережили окупацію і визволення, та відчуваємо своїм обовʼязком сказати до вас і запевнити, що ми є ті, хто хоче усім вам послужити, щоб и почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран, нанесених цією війною", - кажуть релігійні провідники.

Окрім того, у звернення є слова на адресу міжнародного співтовариства, до якого знову лунає заклик "зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету і недоторканості кордонів України, включаючи український Крим і Донбас". "Сучасна система світової безпеки ґрунтується на повазі до міжнародного права та суверенітету кожної держави, відтак ці основоположні принципи мають бути дотримані і відносно України. Адже до цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають, нарешті, припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - заявляють у Всеукраїнській раді церков.

Завершується звернення наступними словами:

"Перебуваючи у Краматорську, ми памʼятаємо, що це українське місто, як і Словʼянськ з околицями, є територіями нашої Вітчизни, які були окуповані та стали визволені. Вони є передвісниками перемоги миру над війною, правди над неправдою і добра над злом.

Просимо у Всемогутнього Бога миру для всього Українського народу!"

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus